06:20 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Tuo pačiu metu veiksmingumas siekiant užkirsti kelią sunkiems ligos atvejams, kuriems reikalinga hospitalizacija, vis dar yra 100 proc., o 65 metų ir vyresnių pacientų veiksmingumas yra 85 procentai

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Koronaviruso "AstraZeneca" vakcinos veiksmingumas buvo 3 procentais mažesnis, nei skelbta anksčiau. Firma apie tai pranešė išbandžiusi vaistą JAV, pranešimas paskelbtas jos interneto svetainėje.

  EpiVacCorona vakcina
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Tyrimai parodė, kad tai padeda išvengti COVID-19 eigos su simptomais 76 proc. atvejų, o ne 79 proc. Tuo pačiu metu veiksmingumas siekiant užkirsti kelią sunkiems ligos atvejams, kuriems reikalinga hospitalizacija, vis dar yra 100 proc., o 65 metų ir vyresnių pacientų veiksmingumas yra 85 proc.

  Anksčiau kovo 25 dieną tapo žinoma, kad Kanados sveikatos ministerija prie vaisto "AstraZeneca" nurodymo pridėjo įspėjimą apie trombozės galimybę, nors šalyje tokio atvejo nebuvo užfiksuota.

  Šiuo metu kelios Europos šalys yra sustabdžiusios arba uždraudusios skiepijimą "AstraZeneca" dėl vakcinuotų pacientų trombozės nustatymo. Tuo tarpu vakcinos kūrėjai reikalauja jos saugumo. Bendrovė teigė, kad išsamus daugiau kaip 17 milijonų žmonių sveikatos būklės tyrimas po vakcinacijos neparodė duomenų apie padidėjusią plaučių embolijos, giliųjų venų trombozės ar trombocitopenijos riziką.

  Savo ruožtu Europos vaistų agentūros (EMA) atstovai pranešė apie 22 trombozės atvejus, tenkančius trims milijonams ES paskiepytų "AstraZeneca".

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, vakcina

  Svarbiausios temos