19:48 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak laikraščio, federalinės vyriausybės viltys dėl Baideno nepasitvirtino. Prieš pirmąjį asmeninį JAV valstybės sekretoriaus ir Vokietijos užsienio reikalų ministro susitikimą Vašingtonas padarė svarbų pareiškimą dėl Afganistano, jo nederindamas su sąjungininkais

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Europos šalių, ypač Vokietijos, valdžia nekantriai laukė Jungtinių Valstijų grįžimo į partnerystės bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikoje po Džo Baideno pergalės prezidento rinkimuose, tačiau tai neįvyko. Tai praneša Vokietijos laikraštis "Der Tagesspiegel".

  Pasak laikraščio, federalinės vyriausybės viltys dėl Baideno nepasitvirtino. Prieš pirmąjį asmeninį JAV valstybės sekretoriaus Entonio Blinkeno ir Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maso susitikimą Vašingtonas padarė svarbų pareiškimą dėl Afganistano, jo nederindamas su sąjungininkais. Berlyno nusivylimą sukėlė ir dar vienas Amerikos valdžios žingsnis: po susitikimo su kolega Blinkenas pareikalavo sustabdyti "Nord Stream-2" dujotiekį ir neatmetė tolesnių sankcijų, kad būtų išvengta jo statybų pabaigos.

  "Tai [buvęs JAV prezidentas Donaldas] Trampas visada grasino padaryti. <...> Net Vokietijos dujotiekio oponentai kategoriškai priešinasi JAV ekstrateritorinėms sankcijoms", — rašo straipsnio autorius.

  Kovo 23 dieną Blinkenas paskelbė Baltųjų rūmų prieštaravimus dėl "Nord Stream-2" statybų ir paragino darbus nutraukti. Jis paaiškino, kad dujotiekio statyba prieštarauja Europos Sąjungos energetikos tikslams ir pakerta Ukrainos bei kitų NATO ir ES partnerių saugumą.

  Anksčiau kovo mėnesį Prancūzija kalbėjo apie europiečių susierzinimą dėl JAV antirusiškų sankcijų. Specialusis prezidento Emanuelio Makrono pasiuntinys bendradarbiavimui su Rusija saugumo srityje Pierre'as Vimontas teigė, kad ekstrateritorinės sankcijos tapo mėgstamiausia priemone bausti tuos, kurie nesilaiko Vašingtono politikos Maskvos ir Teherano atžvilgiu. Pasak jo, toks elgesys Europoje laikomas nepriimtinu.

  Tegai:
  Džo Baidenas, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos