22:08 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Anksčiau buvo teigiama, kad tarp Rusijos narių yra nesutarimų dėl Rusijos dujotiekio, tačiau aljansas gali tapti jų diskusijų platforma

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. NATO neturi nieko bendro su "Nord Stream-2", sakė užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška, komentuodamas aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pareiškimą, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau bloko vadovas teigė, kad tarp Rusijos narių yra nesutarimų dėl Rusijos dujotiekio, tačiau aljansas gali tapti jų diskusijų platforma.

  "Tai neturi nieko bendra su NATO. Prie ko čia "Nord Stream-2" ir prie ko čia NATO", — žurnalistams sakė Gruška.

  JAV vėl kreipėsi į visas įmones, dalyvaujančias "Nord Stream-2" statybose. JAV valstybės sekretorius teigė, kad tokioms įmonėms gresia JAV sankcijos, ir pareikalavo, kad jos nutrauktų darbus projekte. Reaguodami į Blinkeno pareiškimus, "Uniper" ir "OMV" koncernai, dalyvaujantys "Nord Stream-2" projekte, palaikė dujotiekio pusę. "OMV" pabrėžė ekonominį "Nord Stream-2" projekto pobūdį, dujotiekio svarbą tiekimo saugumui ir Europos konkurencingumui, "Uniper" įsitikinęs, kad projektas bus baigtas.

  Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, stumiančios savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)
  Tegai:
  Rusija, NATO, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos