06:53 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvusio JAV prezidento administracija jau ne kartą skelbė apie galimą Rusijos dalyvavimą didelio masto kibernetinėse atakose prieš Amerikos vyriausybės departamentų sistemas. Tačiau vėliau Trampas pareiškė, kad į daugelį JAV departamentų įsilaužė Kinija, o ne Rusija

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. JAV kibernetinių pajėgų vadas Paulas Nakasone apkaltino Rusiją vykdant "galingas įtakos kampanijas" naudojantis socialiniais tinklais, taip pat vykdant šnipinėjimo veiklą virtualioje erdvėje, rašo RIA Novosti.

  "Rusija yra sudėtinga kibernetinė priešininkė. Ji parodė gebėjimą vykdyti galingas įtakos kampanijas naudodamasi socialine žiniasklaida. Maskva veiksmingai užsiima kibernetiniu šnipinėjimu ir kita veikla, taip pat kibernetinę veiklą integravo į savo karinę ir nacionalinę strategiją", — sakė Nakasone Senato posėdyje.

  Savo kalboje jis taip pat pateikė panašų vertinimą Kinijos atžvilgiu. Tarp kitų šalių, kurios, pasak Vašingtono, kelia grėsmę JAV kibernetinėje srityje, jis paminėjo Šiaurės Korėją ir Iraną.

  "KLDR parodė sugebėjimą ir ketinimą smogti JAV virtualioje erdvėje ... Irano atstovai vis labiau moka naudotis kibernetinėmis sistemomis, taip pat vykdydami griaunamąsias ir destruktyvias atakas, jie bandė atlikti daugybę įtakos kampanijų", — sakė Nakasone.

  Buvusio JAV prezidento Donaldo Trampo administracija jau ne kartą skelbė apie galimą Rusijos Federacijos dalyvavimą didelio masto kibernetinėse atakose prieš Amerikos vyriausybės departamentų sistemas. Tačiau vėliau Trampas pareiškė, kad į daugelį JAV departamentų įsilaužė Kinija, o ne Rusija, kaip tvirtina daugybė žiniasklaidos priemonių, ir pabrėžė, kad žiniasklaidoje perdėtas kibernetinių išpuolių mastas.

  Maskva ne kartą yra paneigusi savo dalyvavimą kibernetiniuose išpuoliuose ir tokius pareiškimus pavadino nepagrįstais.

  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos