02:36 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (427)

  Savo įžvalgomis pasidalijo mokslininkai, ištyrę šimto tūkstančių Amerikos moterų medicininių stebėjimų ir palyginę veiksnius, galinčius turėti įtakos sveikatai, įskaitant mitybą ir gyvenimo būdą

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Amerikos mokslininkai nustatė, kad persileidimus patyrusios moterys turi 19 proc. didesnę ankstyvos mirties riziką, atitinkamo tyrimo rezultatai paskelbti mokslo žurnale "The BMJ".

  Darbo autoriai padarė tokias išvadas, ištyrę šimto tūkstančių Amerikos moterų medicininių stebėjimų duomenis nuo 1993 iki 2017 metų ir palyginę veiksnius, galinčius turėti įtakos sveikatai, įskaitant mitybą ir gyvenimo būdą.

  Didžiausia rizika buvo toms moterims, kurios patyrė kelis persileidimus, taip pat toms, kurioms tai įvyko reprodukcinio laikotarpio pradžioje. Ryšis tarp persileidimo ir ankstyvos mirties labiausiai pasireiškė mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų atvejais — 48 proc.

  Kaip pažymėjo tyrimo autoriai, rezultatai rodo, kad persileidimas gali būti ankstyvas pavojaus moterų sveikatai, įskaitant priešlaikinę mirtį, ženklas.

  "Reikia daugiau tyrimų, norint nustatyti, kaip persileidimas yra susijęs su ilgalaike moterų sveikata ir šių sąryšių grindžiamais mechanizmais", — sako specialistai.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (427)

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė produktą, kuris sumažina ankstyvos mirties riziką
  Įvardytas produktas, kuris žymiai padidina ankstyvos mirties riziką
  Tegai:
  sveikata, ankstyvos mirties rizika

  Svarbiausios temos