13:28 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Leidinyje pažymima, kad NATO narės yra visiškai priklausomos nuo ekonominės ir karinės JAV stiprybės. Tačiau, pasak autoriaus, daugelis jų tuo pačiu metu domisi glaudžiu bendradarbiavimu su Rusija

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Griežtas JAV prezidento Džo Baideno pareiškimas apie Vladimirą Putiną pastatė NATO šalis prieš sunkų pasirinkimą — palaikyti ar atmesti Vašingtono poziciją, rašo Svenska Dagbladet.

  Praėjusią savaitę Amerikos prezidentas interviu televizijos kanalui ABC sakė, kad Putinas "atsakys" už "kišimąsi į JAV rinkimus", taip pat padarė grubią pastabą apie jį. Atsakydamas į tai, Rusijos prezidentas palinkėjo Baidenui sveikatos. Jis pasiūlė tiesiogiai ir atvirai diskutuoti, tačiau galų gale pokalbis neįvyko. Kaip pažymėjo prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, "Amerikos pusė nebuvo tam pasirengusi".

  "Skilimas NATO akiratyje yra tikrasis įvykis", — sako Švedijos laikraščio autorius.

  Leidinyje pažymima, kad NATO narės yra visiškai priklausomos nuo ekonominės ir karinės JAV stiprybės. Tačiau, pasak autoriaus, daugelis jų tuo pačiu metu domisi glaudžiu bendradarbiavimu su Rusija.

  "Šalims, turinčioms ypatingų priežasčių palaikyti gerus santykius su rusais, bus sunku rasti vidurį", — pabrėžiama straipsnyje.

  Kaip pavyzdį autorius nurodo Rusijos ir Vokietijos "didįjį dujų verslą", įskaitant "Nord Stream-2" dujotiekio statybą, Rusijos ir Turkijos karinius sandorius, taip pat daugelio Europos valstybių susidomėjimą Rusijos "Sputnik V" koronaviruso vakcina.

  Tegai:
  NATO, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos