19:44 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (646)

  Kalbama apie vokiečio savininkui priklausančius, bet Gdanske registruotus laivus "Krebs Geo" ir "Krebs Jet"

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Lenkija atims savo vėliavą iš dviejų laivų, dalyvavusių "Nord Stream 2" statyboje, pareiškė infrastruktūros viceministras Gžegoš Witkowski, pranešė RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad kalbama apie vokiečio savininkui priklausančius, bet Gdanske registruotus laivus "Krebs Geo" ir "Krebs Jet". Anot ministro, dabar jų dokumentai yra negaliojantys ir jie bus laikomi Rusijos projektui taikomų sankcijų pažeidėjais.

  Witkowski pabrėžė, kad nė vienas iš laivų, plaukiojančių su Lenkijos vėliava, negali pažeidinėti Varšuvos ekonominių interesų, ir pažymėjo, kad Lenkija nenori turėti nieko bendro su šiais objektais.

  "Nuo penktadienio šie du laivai neturėtų pasirodyti mūsų vandenyse. Priešingu atveju pasiliekame sau teisę juos sulaikyti patikrai", - pareigūną cituoja portalas "BiznesAlert".

  Projektas "Nord Stream – 2"

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Fortuna
  © Sputnik / Дмитрий Лельчук

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (646)

  Dar šia tema

  EP paragino kovoti su JAV sankcijomis prieš "Nord Stream-2"
  Rusijos URM pasipriešino diskusijai apie "Nord Stream-2" NATO
  "Nord Stream-2" bus baigtas šiais metais, pranešė "Gazprom"
  Tegai:
  Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos