14:47 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Leidinio duomenimis, Berlynas pradėjo bendradarbiauti su Rusijos bendrove 2005 metais, kaip rezultatas maždaug 100 laivų buvo įrengtos naujos navigacijos sistemos

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Vokietijos karinio jūrų laivyno povandeniniai laivai aprūpinti Rusijos kompanijos sukurtais navigacijos prietaisais, rašo laikraštis "Bild am Sonntag".

  Leidinio duomenimis, Berlynas pradėjo bendradarbiauti su Rusijos bendrove "Tranzas" 2005 metais: kai kancleriu buvo Gerhardas Šrioderis, maždaug 100 laivų buvo įrengtos naujos navigacijos sistemos. Vėliau Vokietija pasirinko sistemą "Transas Navi-Sailor 4000" šiuolaikiniams vokiečių povandeniniams laivams "U 35", kurie eksploatuojami nuo 2015 metų, ir "U 36" (eksploatuojami nuo 2016 metų).

  "Tranzas" buvo įkurta Sankt Peterburge 1990 metais ir veikia tiek civiliniame, tiek kariniame sektoriuose. "Bild am Sonntag" pažymi, kad 2018 metais įmonę nusipirko Suomijos bendrovė "Wartsila", tačiau kariniais klausimais užsiimantis padalinys liko priklausantis Rusijai.

  "Dėl glaudžių ryšių su Rusijos saugumo aparatu ši "Transaso dalis, pasak ekspertų saugumo srityje, yra Vakarų žvalgybos tarnybų dėmesio centre", — rašo "Bild am Sonntag".

  Leidinio paklausta apie tai, ar "Tranzaso" įrenginiai gali kelti grėsmę Vokietijos povandeniniams laivams, Vokietijos gynybos ministerija pareiškė, kad "Vyriausybė deda daug pastangų, kad užtikrintų gynybos ministerijos valdomų IT kibernetinių ir kriptografinių išteklių saugumą".

  Dar šia tema

  "Jų negalima rasti": Rusija stato naujus slaptus raketnešius
  Britai išjuokė Rusijos povandeninio laivo sekimą Lamanšo sąsiauryje
  "Fox News": JAV ketino paskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų
  "Valgė gyvus žmones": blakės pakenkė Amerikos povandeninio laivo kovinėms galimybėms
  Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip laivai šaudo į pakrantės taikinius
  Tegai:
  ginklavimasis, povandeninis laivas, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos