01:20 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Kaip pranešama, tyrimo rezultatai "iš esmės buvo tokie, kokių tikėtasi, ir į kai kuriuos klausimus taip ir nebuvo atsakyta"

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Labiausiai tikėtinas COVID-19 kilmės scenarijus — tai viruso perdavimas nuo šikšnosparnių žmonėms per kitą gyvūną, o jo nutekėjimas iš laboratorijos, priešingai, yra "labai mažai tikėtinas", praneša "Associated Press" su nuoroda į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Kinijos bendrą tyrimą.

  Anksčiau penktadienį PSO ekspertų grupės vadovas Piteris Benas Embarekas (Peter Ben Embarek) sakė, kad vizito Uhane ataskaita, siekiant nustatyti koronaviruso kilmę, buvo visiškai parašyta, ekspertai tikisi ją išleisti artimiausiomis dienomis.

  Agentūra pažymi, kad pirmadienį ji gavo beveik galutinę Ženevoje esančio vieno iš PSO valstybių-narių diplomato pranešimo versiją. Kol kas nežinoma, ar prieš paskelbiant galutinę ataskaitą galėtų būti įtraukti pakeitimai.

  "Associated Press" duomenimis, mokslininkai išvardijo keturis koronaviruso scenarijus pagal tikimybę. Jie padarė išvadą, kad viruso perdavimas per antrą gyvūną buvo labai tikėtinas. Tiesioginį viruso perdavimą nuo šikšnosparnių žmonėms jie įvertino kaip tikėtiną scenarijų, o viruso plitimas per maistą, pasak ekspertų, yra įmanomas, tačiau mažai tikėtinas.

  Artimiausias viruso, sukeliančio COVID-19, "giminaitis" rastas pas šikšnosparnius. Tačiau, kaip teigiama juodraštiniame variante, "manoma, kad evoliucinis atstumas tarp šikšnosparniuose aptiktų virusų ir SARS-CoV-2 yra keli dešimtmečiai, o tai rodo trūkstamą ryšį".

  Agentūros teigimu, tyrimo rezultatai "iš esmės buvo tokie, kokių tikėtasi, ir į kai kuriuos klausimas taip ir nebuvo atsakyta". Pasak jo, ekspertų grupė pasiūlė tolesnius tyrimus visose srityse, išskyrus laboratorijos nutekėjimo hipotezę.

  Tarptautinė PSO ekspertų grupė kartu su Kinijos ekspertais atliko bendrus COVID-19 kilmės nustatymo tyrimus. PSO ekspertams pavyko aplankyti Uhano virusologijos institutą, įskaitant labai izoliuotą BSL-4 laboratoriją, kuri buvo susijusi su gandais apie tariamą viruso nutekėjimą ar galimą dirbtinę COVID-19 kilmę, ligoninę, Huanano jūros gėrybių turgų, taip pat kontrolės ir ligų prevencijos centrą.

  Vasario mėnesį ekspertai surengė spaudos konferenciją, kurioje apibendrino darbą Uhane. Šiuo metu nežinoma, kokį vaidmenį Huanano jūros gėrybių turgus Uhane atliko viruso plitime, be to, jie šikšnosparnių tiesioginio COVID-19 patekimo į turgų tikimybę laiko mažai tikėtina, o tai rodo, kad tai greičiausiai buvo tarpinis viruso nešiotojas. PSO ekspertai ketina ištirti šią hipotezę ateityje. Tačiau jie teigė, kad viruso perdavimas žmonėms dėl laboratorinio nutekėjimo mažai tikėtinas.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Gincburgas perspėjo apie COVID-19 išplitimo tarp gyvūnų pavojų
  Analitikas mano, kad visiems M.A.M.A dalyvavusiems asmenims turėtų būti skiriama bauda
  VRM: mažėja žmonių, kurie atvyksta į Lietuvą be QR kodų
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos