07:18 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak žiniasklaidos, kalbama apie tuometinį laikinąjį JAV vidaus saugumo sekretorių Čadą Volfą ir Kibernetinio saugumo departamento darbuotojus, dalyvaujančius stebint grėsmes iš užsienio

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Po bendrovės "SolarWinds" klientų užpuolimo įsilaužėliai gavo prieigą prie JAV Valstybės saugumo departamento vadovo ir kibernetinio saugumo departamento darbuotojų el. pašto adresų, pranešė "Associated Press".

  Pasak agentūros, kalbama apie tuometinį laikinąjį JAV vidaus saugumo sekretorių Čadą Volfą (Chad Wolf) ir Kibernetinio saugumo departamento darbuotojus, dalyvaujančius stebint grėsmes iš užsienio. Pats Volfas atsisakė komentuoti šią informaciją, pažymėdamas, kad turi kelias el. pašto paskyras.

  Buvęs administracijos pareigūnas "Associated Press" sakė, kad FAA (Federalinė civilinės aviacijos valdyba) taip pat patyrė kibernetinę ataką. Agentūrai prireikė kelių savaičių nustatyti, kiek serverių paveikė "SolarWinds" programinė įranga.

  Agentūra pažymi, kad dėl įsilaužimo nukentėjo dar bent vienas Vyriausybės narys. Pasak neįvardinto buvusio vyresniojo administracijos pareigūno, įsilaužėliai galėjo prieiti prie asmeninių Energetikos departamento darbuotojų, įskaitant tuometinį ministrą Deną Brujetą (Dan Brouillette), tvarkaraščių.

  "SolarWinds" įsilaužimas buvo mūsų užsienio oponentų pergalė ir Valstybės saugumo departamento nesėkmė", — agentūra cituoja senatorių Robą Portmaną (Rob Portman).

  Įsilaužėliai 2020 metų gruodį užpuolė kompiuterių saugos firmos "SolarWinds" klientus. JAV apkaltino Rusijos Federaciją dalyvavimu išpuolyje. Vašingtonas teigia, kad išpuolio, apimančio JAV vyriausybines agentūras, tikslas buvo gauti žvalgybos informaciją, tačiau išpuolio organizatoriai negavo prieigos prie "neskelbtinos informacijos".

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Maskva nedalyvavo kibernetiniuose išpuoliuose. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova taip pat sakė, kad JAV kaltinimai, jog Rusija dalyvavo masiniame įsilaužėlių išpuolyje prieš Amerikos federalines agentūras, yra nepagrįsti.

  Tegai:
  JAV, programišiai

  Svarbiausios temos