18:30 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas pranešė, kad Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderių vaizdo konferencija pirmadienį neįvyko. Daugiau informacijos jis nepateikė

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderių Vladimiro Putino, Angelos Merkel ir Emanuelio Makrono vaizdo konferencija derinama, viena iš temų bus Donbasas, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Apie tai  pranešė RIA Novosti.

  Anksčiau Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas pranešė, kad Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderių vaizdo konferencija pirmadienį neįvyko. Daugiau informacijos jis nepateikė.

  "Mes ir toliau tariamės su Berlynu ir Paryžiumi. Kai bus konkretūs susitarimo rezultatai, mes jus informuosime", — žurnalistams sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, ar vaizdo konferencija vyks pirmadienį.

  Paklaustas, kodėl vaizdo konferencijoje nenumatomas Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio dalyvavimas, Kremliaus atstovas sakė, kad apie susitikimą "Normandijos ketverto" formatu nekalbėta.

  "Yra daugybė kitų klausimų, kuriuos reikia aptarti", — sakė jis.

  "Žinoma, dabar tokiu panašiu formatu nepaliesti padėties Donbase neįmanoma. Žinoma, ši tema kažkaip bus paliesta darbotvarkėje. Tačiau tai nėra vienintelė tema", — sakė jis.

  Peskovas pridūrė, kad nėra sutarta dėl tikslios vaizdo konferencijos laiko datos.

  Anksčiau Jungtinių pajėgų operacijos štabo spaudos centras pranešė, kad per apšaudymą šalia Šumų kaimo, Donecko srityje, žuvo keturi ukrainiečių kariai, dar du buvo sužeisti. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis nusiuntė generalinio štabo vadovą į įvykio vietą, o jis pats teigė netrukus aptarsiantis situaciją su "Normandijos ketverto" lyderiais (Vokietija, Rusija, Ukraina, Prancūzija).

  2020 metų liepos mėnesį Donbase įsigaliojo papildomos priemonės siekiant užtikrinti paliaubas. Šios priemonės reiškia visišką šaudymo, ginklų laikymo gyvenvietėse ir šalia jų, puolamųjų, žvalgybos ir sabotažo veiksmų draudimą.

  Be to, jos numato drausminę atsakomybę už paliaubų pažeidimus. Nutartys dėl paliaubų su priemonėmis joms išlaikyti turi galioti tol, kol konfliktas bus visiškai išspręstas.

  2014 metų balandžio mėn. Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas DLR ir LLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų vasario mėnesį Ukrainoje įvykusio perversmo. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

  Dėl situacijos Donbase sprendimo klausimo vyksta diskusijos, taip pat per susitikimus Minske, kuriuose dalyvavo kontaktinė grupė, kuri nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius veiksmus konfliktui deeskaluoti. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl paliaubų šaudymai tęsiasi.

  Tegai:
  Emanuelis Makronas, Angela Merkel, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos