15:35 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  EK pateikė teisėkūros pasiūlymą dėl koronaviruso elektroninių sertifikatų įvedimo ES lygiu, kuriame bus trys duomenų variantai: informacija apie vakcinaciją nuo koronaviruso ar neigiamą PGR testą, arba apie persirgtos koronaviruso ligos faktą ir įgytą imunitetą

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Europos Sąjungoje kuriami koronaviruso sertifikatai bus išduodami skiepijamiems visomis Sąjungos šalyse naudojamomis vakcinomis, įskaitant Rusijos ir Kinijos gyventojus, neatsižvelgiant į EVA patvirtinimą, tačiau privalomas pripažinimas bus taikomas tik patvirtintoms vakcinoms, dėl kitų vakcinų valstybės narės priims sprendimus pačios, sakė Europos Komisijos atstovas Briuselyje vykusios trumposios konferencijos metu.

  "EK siūlomame projekte sakoma, kad ES valstybė narė privalo išduoti sertifikatą, neatsižvelgdama į tai, apie kokią vakciną kalbama. Tokį sertifikatą turėtų turėti visi, nepaisant to, ar vakciną patvirtino Europos reguliavimo institucija, ar tik nacionaliniu lygmeniu. Tačiau turime atskirti sertifikato išdavimą ir konkrečios vakcinos pripažinimą vienoje ar kitoje valstybėje", — sakė Europos Komisijos atstovas, atsakydamas į klausimą, ar tokios vakcinos kaip Rusijos "Sputnik V" ar kiniška vakcina, kurios nėra patvirtintos EVA, bus įtrauktos į sertifikatus.

  Jis pabrėžė, kad tuo tarpu "be abejo, valstybės turi pripažinti EVA patvirtintas vakcinas, tačiau valstybės vis tiek turi galimybę pripažinti kitas vakcinas, patvirtintas nacionaliniu lygiu, bet tokios būtinybės nėra".

  Kovo 17 dieną Europos Komisija pateikė teisėkūros pasiūlymą dėl koronaviruso elektroninių sertifikatų įvedimo ES lygiu, kuriame bus trys duomenų variantai: informacija apie vakcinaciją nuo koronaviruso ar neigiamą PGR testą, arba apie perksirgtos koronaviruso ligos faktą ir įgytą imunitetą. ES teigimu, tokie sertifikatai, viena vertus, turėtų neleisti diskriminuoti, kita vertus, leisti greičiau grįžti prie įprasto gyventojų judėjimo tarp Sąjungos šalių.

  Praėjusią savaitę Europos Parlamentas susitarė dėl balsavimo dėl šio pasiūlymo dėl pagreitintos procedūros, po kurio bus pradėtas derybų procesas tarp Europos Parlamento, Europos Komisijos ir ES Tarybos. Tikimasi, kad elektroniniai sertifikatai įsigalios iki vasaros.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Dar šia tema

  Vilniuje — dar vienas vakcinacijos centras. Kasdien bus skiepijama iki 1800 vilniečių
  Šiaulių meras: nuo rytojaus bus skiepijami policijos pareigūnai
  Nuo COVID-19 bus skiepijami pedagogai, abiturientai ir treneriai
  Tegai:
  COVID-19, skiepai

  Svarbiausios temos