19:54 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak jo, tikslas yra ne sulaikyti Kiniją, o išlaikyti "pasaulio tvarkos sistemą, paremtą taisyklėmis, pagal kurias dirbta nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos"

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. JAV politikos tikslas Kinijos atžvilgiu nėra sulaikyti Pekiną, bet išsaugoti pasaulio tvarkos sistemą, kuriai Kinija kenkia, sakė JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas.

  "Mūsų santykiai su Pekinu, kaip ir su daugeliu sąjungininkų, kai kuriais atvejais yra konkurencingi, kai kuriais atvejais — kooperatyvūs, kai kuriais — antagonistiniai. Tačiau yra bendras vardiklis — būtinybė atsigręžti į Kiniją iš stiprios padėties, paremtos tvirtais aljansais, koordinavimu ir bendradarbiavimu", — interviu Italijos laikraščiui "la Stampa" sakė Blinkenas.

  "JAV nevers savo sąjungininkų rinktis tarp savęs ir Pekino", — pabrėžė JAV valstybės sekretorius.

  Pasak jo, tikslas yra ne sulaikyti Kiniją, o išlaikyti "pasaulio tvarkos sistemą, paremtą taisyklėmis, pagal kurias dirbta nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos". JAV diplomatijos vadovas pabrėžė, kad "Kinija veikia griaudama šią tvarką, pažeisdama žmogaus teises ar kitas pareigas".

  "Kai kas nors meta iššūkį šiai sistemai, Kinija ar kiti, žaidžia prieš taisykles arba bando pakenkti kitų prisiimtiems įsipareigojimams, mes visi turime pagrindo priešintis", — sakė Blinkenas.

  JAV ir KLR aukšto lygio susitikimas Ankoridže, Aliaskoje, prasidėjo nuo aštrios Blinkeno ir prezidento Džo Baideno patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Džeiko Salivano kritikos Kinijai, jų pašnekovai Yang Jiechi, KKP Centrinio komiteto užsienio reikalų komiteto biuro vadovas, ir KLR valstybės tarybos narys, užsienio reikalų ministras Wang Yi išsamiai atsakė į šias kalbas. Todėl abiejų pusių pareiškimai vietoj sutartų keturių minučių truko apie valandą, o po to JAV apkaltino Kiniją pažeidus protokolą.

  Tegai:
  santykiai, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos