10:49 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  Pasak Austrijos federalinio kanclerio biuro, Austrija ir Rusija šiuo metu derasi dėl 1 milijono "Sputnik V" dozių pirkimo trimis dalimis — pristatant jas balandį, gegužę ir birželį

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Austrija svarsto pirkti milijoną "Sputnik V" vakcinos dozių iš Rusijos, sakė kancleris Sebastianas Kurcas.

  "Jei Austrija gautų papildomą milijoną vakcinos dozių, ji galėtų anksčiau grįžti prie įprasto gyvenimo ir išgelbėti daugybę gyvybių ir darbo vietų", — cituoja kanclerį OE24.

  Kurcas pabrėžė, kad vakcinos klausimas neturėtų būti "geopolitizuojamas".

  "Vienintelis dalykas, kuris turėtų būti svarbu, yra tai, kiek vakcina yra veiksminga ir saugi, o ne iš kur ji yra", — sakė jis.

  Kancleris pridūrė, kad nuo vasario Austrija palaiko gerus ryšius su Rusija ir išreiškė padėką.

  Kanclerio biuro duomenimis, Viena svarsto galimybę įsigyti Rusijos vakciną balandžio–birželio mėnesiais. Derybos jau vyksta, dar nėra susitarimo, tačiau Austrija "bet kokiu atveju yra suinteresuota".

  Vasario pabaigoje Kurcas telefonu pokalbyje su Vladimiru Putinu aptarė "Sputnik V" pristatymą, o kovo pradžioje Vienoje susitiko su Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) vadovu Kirilu Dmitrijevu. Nuo to laiko įvyko keletas telefoninių pokalbių ir vaizdo konferencijų, kuriose dalyvavo RTIF, Rusijos ambasadorius Dmitrijus Liubinskis, Austrijos sveikatos apsaugos ministerija ir finansų institucijos.

  "Sputnik V" yra pirmasis pasaulyje registruotas preparatas, skirtas koronavirusinės infekcijos profilaktikai. Jis buvo sukurtas Gamalėjaus nacionaliniame epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centre, remiant RTIF. Trečiasis klinikinių tyrimų etapas parodė, kad vakcina yra veiksminga 91,6 proc. ir visiškai apsaugo nuo sunkių COVID-19 atvejų. "Sputnik V" jau patvirtino 58 šalys, kuriose kartu sudėjus gyvena daugiau nei pusantro milijardo žmonių.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  Dar šia tema

  Rusijos URM papasakojo apie "Sputnik V" paklausos augimą Europos Sąjungoje
  Pandemija Europai virsta idealia audra
  Norvegijoje pareikšta apie ES būtinumą paprašyti iš Rusijos "Sputnik V"
  EK paaiškino, kam bus išduodami COVID-19 skiepų sertifikatai
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, COVID-19, koronavirusas, Rusija, Austrija, Sputnik V

  Svarbiausios temos