11:39 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderių derybos, kurių metu buvo aptartas ir Rusijos vakcinos nuo koronaviruso klausimas, įvyko antradienį vaizdo konferencijos būdu

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Europos vakcinacijos strategija sėkmingai įgyvendinama ir vakcinų, užsakytų pagal Europos Komisijos (EK) sutartis, turėtų pakakti, pareiškė oficiali EK atstovė spaudai Dana Spinant, komentuodama Rusijos "Sputnik V" vakcinos svarstymą Prancūzijos ir Vokietijos lyderių pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu metu, praneša RIA Novosti.

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Putino derybos su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu vyko antradienį vaizdo konferencijos būdu. Pokalbio metu, be kita ko, buvo aptartas Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" klausimas.

  "Aš raginu jus paklausti Prancūzijos ir Vokietijos lyderių, ką jie tiksliai aptarė vakar kalbėdami su prezidentu Vladimiru Putinu. Ne mūsų kompetencijoje yra kalbėti apie tai, kas ten buvo aptarta. Bet aš manau, kad jūs galite gauti atsakymą iš šių trijų lyderių, kurie dalyvavo diskusijoje", — žurnalistams pasakė EK atstovė.

  Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kiek sėkmingai vyksta skiepijimo kampanija ES, jei pagrindiniai Europos lyderiai aptaria skiepijimo klausimus su Rusija, Europos Komisijos atstovė pabrėžė, kad Europos skiepijimo kampanija yra vykdoma.

  "Europos vakcinacijos strategija yra įgyvendinama. ES turi platų vakcinų portfelį, jų pakaks paskiepyti visiems ES gyventojams. Šis portfelis yra pagrįstas vakcinomis, sukurtomis naudojant skirtingas technologijas", — priminė Spinant.

  Pasak EK atstovės, ES tikisi iki metų pabaigos gauti 2,6 milijardo vakcinų dozių, patvirtintų naudoti pagal centralizuotą procedūrą.

  Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба правительства Словакии

  "Visi Europoje daro viską, kas būtina vakcinų tiekimui paspartinti, mes tikime, kad ES vakcinacijos strategija veiks", — įsitikinusi ji.

  Spinant taip pat pranešė, kad iki kovo pabaigos ES turėtų gauti 107 milijonus vakcinų dozių, o tai yra mažiau, nei iš pradžių planuota.

  "Sputnik V" vakcina yra užregistruota daugiau nei 50 šalių, kuriose gyvena daugiau nei 1,4 milijardo žmonių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 %, patvirtina duomenys, paskelbti medicinos žurnale "The Lancet". "Sputnik V" yra paremtas patikrinta ir gerai ištirta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma. Vakcinacija vyksta dviem etapais su dviem skirtingais vektoriais, o tai padeda sukurti stipresnį imunitetą, palyginti su vakcinomis, kurioms abiem injekcijoms naudojamas tas pats mechanizmas.

  Europos vaistų agentūra (EVA) nuo kovo 4 dienos atlieka Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" laipsniško tyrimo procedūrą. Po jos rusų preparatas turėtų būti pripažintas Europos rinkoje. Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Dar šia tema

  Lietuva pasisakė prieš "Sputnik V" įtraukimą į "žaliąjį" ES sertifikatą
  Rusijos URM papasakojo apie "Sputnik V" paklausos augimą Europos Sąjungoje
  Norvegijoje pareikšta apie ES būtinumą paprašyti iš Rusijos "Sputnik V"
  Austrija nori nusipirkti milijoną "Sputnik V" vakcinos dozių
  Tegai:
  Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Emanuelis Makronas, Angela Merkel, Vladimiras Putinas, ES

  Svarbiausios temos