11:41 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Iki šiol nepavyko nustatyti nė vieno iš 54 karių, kurių palaikai perlaidoti, tapatybės

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. 54 sovietų karių, žuvusių išvadauojant Lenkiją, palaikai buvo perlaidoti memorialinėse kapinėse Žvirkos ir Viguros gatvėje, Varšuvoje, praneša RIA Novosti.

  Raudonosios armijos palaikai buvo ekshumuoti netoli Varšuvos esančioje Zelenkos gyvenvietėje. Kaip žurnalistams sakė Rusijos ambasados ​​Lenkijoje patarėjas-pasiuntinys Andrejus Ordašas, palaikai buvo rasti atliekant statybos darbus.

  "Zelenkos apylinkėse buvo atliekami statybos darbai. Atliekant statybos darbus buvo aptiktos masinės kapavietės. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad greičiausiai tai buvo Antrojo pasaulinio karo kapai, nes rasta Raudonosios armijos karių atpažinimo ženklų", — sakė Ordašas.

  "Pavyko nustatyti, kad mažiausiai 54 žmonės yra Raudonosios armijos kariai. Lenkijos valdžia nusprendė, kad geriausia jų perlaidojimo vieta yra Raudonosios armijos karių atminimo kapinės", — pridūrė jis.

  Diplomatinės atstovybės atstovas patikslino, kad iki šiol nepavyko nustatyti nė vieno iš 54 karių, kurių palaikai perlaidoti ketvirtadienį, tapatybės.

  Smogiamasis lėktuvas Il-2, archyvinė nuotrauka
  © Фото : предоставлено Фондом "Крылатая память Победы"

  Pasak karo istorikų, mūšiuose Varšuvos kryptimi žuvo apie 200 tūkstančių sovietų karių. Žuvusių karių atminimui Lenkijos sostinėje, Žvirkos ir Viguros gatvėje, buvo sukurtos didžiausios karinės kapinės-mauzoliejus, kur palaidota apie 21,5 tūkstančio Raudonosios armijos Pirmojo Baltarusijos fronto karių. 19,2 ha memorialas buvo atidarytas 1950 metais, penktųjų Vokietijos pasidavimo metinių proga.

  Centrinė komplekso dalis yra skulptūrinės grupės, vaizduojančios Raudonosios armijos karius, ir 21 metro granito obeliskas su užrašu "Amžina šlovė didvyriškiems nenugalimos sovietų armijos kariams, kritusiems mūšiuose su nacių įsibrovėliais vardan Lenkijos ir mūsų sostinės Varšuvos išvadavimo".

  Dar šia tema

  Latvijoje nuo paminklo sovietų kariams pavogta patranka — video
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Raudonoji armija, sovietų kariai, Lenkija

  Svarbiausios temos