15:18 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad NATO veiksmai dažnai yra "atvirai antirusiški". Jis pabrėžė, jog ministerija imasi visų būtinų priemonių, kad neutralizuotų aljanso keliamas grėsmes

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Lenkijos generolas Valdemaras Skšipčakas pasiūlė sukurti Baltijos Sąjungą, kurios veikla būtų nukreipta prieš Rusiją. Apie tai rašo "Defense 24".

  Pasak jo, NATO nepakankamai stengiasi apsaugoti Baltijos regiono šalis nuo Rusijos, o kelių tankų būriu ir lėktuvų išsiuntimas "neišgąsdins rusų". Anot generolo, pastaraisiais metais aljansas patyrė krizę dėl buvusio JAV prezidento Donaldo Trampo prieš sąjungininkų nukreiptos retorikos, dviprasmiška Vokietijos ir Prancūzijos pozicija Rusijos atžvilgiu, taip pat dėl ​​Turkijos veiksmų "kariaujant savo karus".

  "Padėtis yra labai sunki, nieko panašaus niekada nebuvo NATO istorijoje. Jei organizacija neatsibos, karinė-politinė padėtis Europoje gali pasikeisti per ateinančius kelerius metus", — sakė jis.

  Generolas išreiškė įsitikinimą, kad dabartinė padėtis tiesiogiai susijusi su Varšuva, kuri galėtų į tai reaguoti sukurdama Baltijos Sąjungą Šiaurės Atlanto aljanso platformoje. Jis mano, kad Lenkijos, Baltijos šalių ir Skandinavijos gynybinio potencialo integracija bus "atgrasymo priemonė" Rusijai.

  "Mes visi regione turime vieną tikslą ir nenorime priklausyti nuo mūsų kaimynų iš Vakarų, prastai pasirengusių bet kokiam karui, malonės", — rašo jis.

  Skšipčakas įsitikinęs, kad dėl stiprių Švedijos ir Suomijos laivynų NATO galės įgyti pranašumą prieš Rusijos Baltijos laivyną. Jis taip pat atkreipė dėmesį į aljanso viršenybės poreikį ore, nes aviacija atliks pagrindinį vaidmenį operacijose prieš priešo sausumos pajėgas.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad neturi agresyvių planų prieš kitas šalis. Tuo pačiu metu pastaraisiais metais Maskva atkreipė dėmesį į didėjantį NATO bloko karinį aktyvumą šalia savo vakarinių sienų. Anksčiau Juodojoje jūroje, vadovaujant Rumunijai, buvo surengtos pratybos "Sea Shield 21", kuriose dalyvavo laivai iš Bulgarijos, Graikijos, Ispanijos, Nyderlandų, Lenkijos, Rumunijos, JAV ir Turkijos. Varšuva taip pat modeliavo Rusijos "išpuolį" prieš šalį per plataus masto pratybas "Zima-20". Tačiau Lenkijos pajėgos patyrė triuškinamą pralaimėjimą tariamame konflikte.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad NATO veiksmai dažnai yra "atvirai antirusiški". Jis pabrėžė, jog ministerija imasi visų būtinų priemonių, kad neutralizuotų aljanso keliamas grėsmes.

  Tegai:
  NATO, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos