08:10 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pastaraisiais metais Rusija pastebi beprecedentę Šiaurės Atlanto aljanso veiklą prie savo sienų ir imasi visų būtinų priemonių, kad neutralizuotų aljanso keliamas grėsmes

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. JAV ginkluotųjų pajėgų Europoje vadovybė (EUCOM) pervedė kariuomenę į maksimalią kovinę parengtį dėl Rusijos kariuomenės padalinių judėjimo. Apie tai rašo "Politico".

  Straipsnyje pažymima, kad prie to prisidėjo keli šios savaitės įvykiai. Kalbama apie konflikto eskalavimą Ukrainos rytuose, Rusijos karinės galios didinimą pasienyje, taip pat trijų Rusijos atominių povandeninių laivų išplaukimą Arktyje.

  "Tai naujas galios demonstravimas Arkties regione. JAV kariuomenė dar nepasiekė tokio lygio", — sakoma straipsnyje.

  EUCOM atstovė Vendi Snaider (Wendy Snider), savo ruožtu, remdamasi operacinio saugumo reikalavimais, atsisakė išsamiai aptarti karių kovinės parengties lygį. Tačiau ji pažymėjo, kad JAV ginkluotųjų pajėgų Europos vadovybė "labai atidžiai stebi situaciją".

  Pastaraisiais metais Rusija pastebi beprecedentę Šiaurės Atlanto aljanso veiklą prie savo sienų. Anksčiau Juodojoje jūroje vyko Rumunijos vadovaujamos pratybos "Sea Shield 21". Jose dalyvavo laivai iš Bulgarijos, Graikijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Rumunijos, JAV ir Turkijos. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas didėjantį aljanso buvimą regione pavadino "aiškiu signalu" Maskvai. Ukrainos ginkluotosios pajėgos taip pat organizavo pratybas netoli Krymo ir naudojo reaktyvines salvinės raketų ugnies sistemas "Smerč".

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad NATO veiksmai dažnai yra "atvirai antirusiški". Jis pabrėžė, kad ministerija imasi visų būtinų priemonių, kad neutralizuotų aljanso keliamas grėsmes. Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad niekam neturėtų rūpėti Rusijos kariuomenės judėjimas šalies viduje. Maskva imasi būtinų priemonių savo sienoms apsaugoti, kurių perimetru pastebimas NATO aktyvumas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: lietuviai bus mokomi pavojingų technologijų šalia Rusijos sienų
  Lenkijos generolas pasiūlė sukurti Baltijos Sąjungą prieš Rusiją
  JAV paskelbė apie žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo
  JAV išsigando Rusijos karinio jūrų laivyno Atlante: dabar NATO galvoja apie blokadą
  Tegai:
  Rusija, NATO, Europa, JAV

  Svarbiausios temos