20:36 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (595)

  Kaip matyti iš KGB tinklalapyje paskelbto sąrašo, Tichanovskaja ir Lenkijoje gyvenantis Latuška yra kaltinami įvykdę nusikaltimą

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Baltarusijos valstybės saugumo komitetas penktadienį išplėtė asmenų ir organizacijų, susijusių su teroristine veikla, sąrašą, į kurį buvo įtraukti šalies opozicijos lyderiai Svetlana Tichanovskaja ir Pavelas Latuška, praneša RIA Novosti.

  Kaip matyti iš KGB tinklalapyje paskelbto sąrašo, Lietuvoje gyvenanti Tichanovskaja ir Lenkijoje gyvenantis Latuška yra kaltinami padarę nusikaltimą, numatytą Baltarusijos baudžiamojo kodekso 14 straipsnio 1 dalyje ("Pasikėsinimas padaryti nusikaltimą") ir 289 straipsnio 3 dalyje ("Teroro aktas").

  Po 2020 metų rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, VRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, siekdamos juos numalšinti, saugumo pajėgos, be kita ko, naudojo specialias priemones ir specialią įrangą. 

  Vasario 11 dieną Baltarusijos KGB paskelbė, kad padėtis šalyje stabilizavosi, protestų pikas praėjo, jų apraiškos praktiškai išnyko.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (595)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje prieš Tichanovskają iškelta byla dėl teroro išpuolio rengimo
  Kažkodėl Lietuvoje buvo minima Baltarusijos "Laisvės" diena
  Lietuva apkaltino "Kremliaus kontroliuojamą" žiniasklaidą "sąmokslo teorijų" skelbimu
  Baltarusija planuoja sustiprinti sienos su Lenkija apsaugą
  Lietuvos prezidentas su Tichanovskaja aptarė naujas sankcijas Minskui
  Tegai:
  terorizmas, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos