16:46 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (421)

  Anot jos, žmonės, linkę į aukštą kraujospūdį, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, turėtų būti atsargūs gerdami šį gėrimą

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Griežtų per dieną išgeriamos kavos kiekio draudimų nėra, tačiau šį gėrimą reikia vartoti atsargiai ir su saiku, interviu RIA Novosti sakė Maskvos sveikatos skyriaus vyriausioji mitybos specialistė Antonina Starodubova.

  "Paprastai nėra griežtų draudimų, galima leisti sau 1-2 puodelius kavos per dieną — ne stiprią ar su pienu. Kai kurie ekspertai siūlo riboti kofeiną — suvartoti ne daugiau kaip 3 mg kofeino kilogramui kūno svorio. Tai reiškia, kad kūno svoris 70 kg, jūs galite sau leisti ne daugiau kaip 210 mg kofeino, tai yra, ne daugiau kaip 5-6 puodelius juodos arbatos arba tris mažus espreso per dieną", — sakė ji.

  Anot jos, žmonės, linkę į aukštą kraujospūdį, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, turėtų būti atsargūs gerdami šį gėrimą.

  Kava taip pat nerekomenduojama vartoti esant virškinimo trakto ligoms, pavyzdžiui, pepsinei opai ar paūmėjus gastritui, nes kava turi tam tikrą dirginantį poveikį.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (421)
  Tegai:
  sveikata, kava

  Svarbiausios temos