14:54 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Anksčiau Prahoje sukritikavo Portugalijai pirmininkavusios Europos Sąjungai pareiškimą, kad ES pasiekė kompromisą dėl papildomų dešimties milijonų Pfizer/BioNTech vakcinos dozių paskirstymo

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Europos Sąjunga "netiesiogiai verčia" Čekiją pradėti derybas su Rusija dėl koronaviruso vakcinos "Sputnik V" pirkimo, sakė Respublikos ministras pirmininkas Andrejus Babišas.

   Sputnik V
  © Sputnik / Михаил Алаеддин

  Anksčiau Babišas sukritikavo Europos Sąjungai pirmininkaujančios Portugalijos pareiškimą, kad ES pasiekė kompromisą dėl papildomų 10 milijonų "Pfizer/BioNTech" vakcinos dozių paskirstymo. Pasak Lisabonos, dauguma ES šalių atsisakė vakcinos labiausiai nukentėjusių Slovakijos, Latvijos, Estijos, Kroatijos ir Bulgarijos naudai. Čekija, kuri 2020 metų spalio mėnesį ir 2021 metų vasario mėnesį užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal naujų pacientų ir mirčių nuo COVID-19 skaičių 100 tūkstančių gyventojų, nebuvo įtraukta į sąrašą.

  "Nenuostabu, kad Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas sako, kad jis pirks milijoną "Sputnik V" ir kad slovakai jau nusipirko du milijonus "Sputnik V". Priešingai, mes sakėme, kad mes daugiausia norime vakcinų, kurias jau patvirtino [Europos vaistų tarnyba]. Bet dabar mes esame atsidūrę situacijoje, kai, viena vertus, kalbama apie solidarumą, bet kai reikia tai parodyti, tai neveikia", — RIA Novosti cituoja Babišo žodžius.

  Paklaustas, ar dabartinė padėtis galėtų priartinti Prahą prie realių derybų dėl Rusijos vakcinos pirkimo dar prieš jai gaunant Europos reguliavimo institucijos pažymą, ministras pirmininkas atsakė: "Mes esame netiesiogiai verčiami tai daryti".

  Anksčiau Čekijos prezidentas Milošas Zemanas ne kartą yra paskelbęs apie galimybę naudoti "Sputnik V" respublikoje. Babišo teiginiai šia tema buvo prieštaringi. Visų pirma, jis gyrė "Sputnik V" už aukštą efektyvumą ir lankėsi Vengrijoje bei Serbijoje, kad susipažintų, kaip ten naudojama Rusijos vakcina.

  Tuo pačiu metu jis kelis kartus sakė, kad Čekija gali įsigyti "Sputnik V" tik gavusi europinį sertifikatą. Dėl tos pačios priežasties Čekijos sveikatos ministerijos vadovas Janas Blatny priešinasi Rusijos vakcinos pirkimui.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga įvertino Putino, Merkel ir Makrono diskusiją apie "Sputnik V"
  Viskas įskaičiuota: Turkijos žurnalistas papasakojo apie "vakcinacijos turus" į Rusiją
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Sputnik V, Čekija, ES

  Svarbiausios temos