12:26 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (371)

  Dabar JAV yra patvirtintos naudoti trys vakcinos: "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "Johnson&Johnson"

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. JAV vakcinos "AstraZeneca" gamyba buvo nutraukta gamykloje Baltimorėje, kur dėl klaidos gaminant vaistą "Johnson&Johnson" buvo sugadinta 15 milijonų dozių, rašo "New York Times", remdamasi vyresniais šaltiniais.

  Pasak leidinio pašnekovų, biotechnologijų bendrovės "Emergent BioSolution" įmonė užsiims tik vienkomponentės vakcinos "Johnson&Johnson" gamyba, kad ateityje būtų išvengta vakcinos ingredientų maišymo.

  Sprendimas priimtas po to, kai tapo žinoma, kad "Emergent BioSolutions", bendradarbiavusi tiek su "AstraZeneca", tiek su "Johnson&Johnson", netyčia sumaišė ingredientus dviejose skirtingose ​​vakcinose ir privertė reguliatorius atidėti leidimą gamyklos gamybos linijoms.

  Pasak laikraščio, "AstraZeneca" teigė, kad bendradarbiaus su JAV valdžios institucijomis ieškant alternatyvios gamybos vietos.

  Dabar JAV yra patvirtintos naudoti trys vakcinos: "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "Johnson&Johnson". "Pfizer/BioNTech" ir "Moderna" tiekia kaip numatyta. Tuo pačiu metu, laikraštyje pažymima, "Pfizer" netgi lenkia planą, o "Moderna" laukia leidimo tiekti ampules su 15, o ne 10 dozių.

  JAV vyriausiasis infekcinių ligų specialistas Entonis Faučis anksčiau sakė nematantis reikalo naudoti "AstraZeneca" vakciną kovai su koronavirusu, net jei ją patvirtina nacionalinis reguliatorius.

  Šiuo metu kai kurios ES šalys nutraukė vakcinaciją su "AstraZeneca" dėl pasiskiepijusiųjų tromboembolinių komplikacijų. Europos reguliavimo institucija tiria incidentus, tačiau kol kas mano, kad vakcinaciją galima tęsti.

  "AstraZeneca" vakcina vis dar laukia patvirtinimo JAV.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (371)
  Tegai:
  vakcina, vakcinacija, koronavirusas, New York Times, JAV

  Svarbiausios temos