06:37 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (345)

  Angela Merkel neturėtų nusileisti Europos valdžios institucijoms skiepijimo klausimu. Dabar ji yra aiškiai pasiryžusi bendradarbiauti šiuo klausimu su Prancūzijos ir Rusijos prezidentais. Rusijos vakcina "Sputnik V" gali gerai užpildyti tiekimų spragą, rašo "Die Welt"

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Žinios apie bendrovės "AstraZeneca" vakciną sukėlė daug abejonių tarp Vokietijos gyventojų. Tuo pačiu "Sputnik V" leidžia tikėtis geriausio. Kad ši vakcina netaptų dar vienu nusivylimu, Angela Merkel jokiu būdu neturi pasiduoti Europos valdžios institucijoms, rašoma Vokietijos leidinyje "Die Welt".

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel labai tiksliai apibūdino šalyje vyraujančią nuotaiką po koncerno "AstraZeneca" paskelbtų vakcinos naudojimo apribojimų: "Visa tai sukels daug abejonių".

  Galbūt taip ir yra. Tačiau Didžiosios Britanijos valdžia nedelsdama sureagavo į priemones, kurių buvo imtasi Vokietijoje, ir išreiškė pasitikėjimą "AstraZeneca" vakcina. Tada prie Londono prisijungė Europos vaistų agentūra (EVA). Bet ar tikrai galima naudoti šią vakciną nebijant neigiamų pasekmių? 

  "Abejonė gali virsti neviltimi. Tačiau yra ir gerų naujienų, kurios teikia vilties, kad iki rudens blogiausia koronaviruso krizės fazė bus baigta. Svarbiausia, kad dabar politikai nedarytų klaidų", — rašoma straipsnyje.

  Buvo gauta pranešimų, kad "BioNTech / Pfizer" vakcina patikimai apsaugo nuo koronaviruso, taip pat ir jaunimą. Iš tiesų, šiuo metu virusas sparčiai plinta tarp jaunų žmonių.

  Leidinyje pabrėžiama, kad dar labiau džiugina tai, jog kanclerė yra įsipareigojusi bendradarbiauti skiepijimo srityje su Prancūzijos ir Rusijos prezidentais. Rusijos sukurta vakcina "Sputnik V", pradedant nuo šių metų antrojo pusmečio, gali lemiamai prisidėti prie skiepijimo spragų pašalinimo ir iš dalies kompensuoti nepakankamą vakcinos tiekimą iš "AstraZeneca".

  Gegužę turėtų pasirodyti "Johnson & Johnson" vakcina, tada, be "Sputnik V", bus galima pasikliauti penkių gamintojų preparatais vienu metu.

  Kaip pažymi "Die Welt", tam, kad bendradarbiavimas "Sputnik V" klausimu nevirstų nesėkme, Merkel turėtų veikti kartu su Europa, tačiau jokiu būdu nesutikti su Europos "kolektyvine tvarka". Be to, nepriimtini politiškai motyvuoti ir todėl trumpalaikiai planai. Anot straipsnio, Europos vaistų agentūra turėtų sugebėti ramiai ir nuodugniai ištirti "Sputnik V".

  Tuo tarpu atitinkamos ES valstybių narių valdžios institucijos turėtų daryti tą patį, veikdamos suderintai, jog vėliau neatsitiktų taip, kad sertifikuojant Rusijos vakciną vėl, kaip velnias iš uostomojo tabako, kokia nors komisija iššoks ir skambins pavojaus varpais.

  "Sunkiose krizinėse situacijose nėra universalių patentuotų receptų, kaip jas nedelsiant įveikti. Komplikacijų būna nuolat. Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas savo ruožtu pareiškė, kad kai galutinai baigsis pandemija, turėsime daug ką atleisti. Atrodo, kad dauguma žmonių yra tam pasirengę, — rašoma straipsnyje. — Svarbiausia, kad politikai padarytų teisingas išvadas iš praeities klaidų."

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas

   

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (345)

  Dar šia tema

  Lietuva nesvarsto galimybės naudoti "Sputnik V" vakciną 
  Austrija nori nusipirkti milijoną "Sputnik V" vakcinos dozių
  Gincburgas kalbėjo apie antikūnų titrą praėjus metams po "Sputnik V" vakcinacijos
  Tegai:
  Sputnik V, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos