11:16 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)

  Valdžia įvedė trečią karantiną dėl išaugusio sergamumo, kuriam pasipriešinti gali tik kolektyvinis imunitetas, gaunamas vakcinacijos būdu

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Prancūzijoje per parą nustatyti beveik 67 tūkst. nauji COVID-19 viruso nešiotojai, rašo "Euronews".

  Bendras užsikrėtusiųjų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia beveik 4,9 mln., reanimacijoje yra daugiau nei 5 300 pacientų, sergančių sunkia COVID-19 forma.

  Valdžia įvedė trečią karantiną dėl išaugusio sergamumo, kuriam pasipriešinti gali tik kolektyvinis imunitetas, gaunamas vakcinacijos būdu.

  "Žmonės labai nori pasiskiepyti, tačiau tai ne visada įmanoma, nes iš pradžių vakcinuojami tie, kurie priklauso rizikos grupėms. Deja, šiandien dar negalime aprūpinti visų norinčiųjų prevenciniu preparatu nuo koronaviruso", — sakė bendrosios praktikos gydytoja, terapeutė Majida El Mokhtari.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, kaip vyriausiasis vadas, telkia pajėgas į vakcinavimą ir karo mediciną. Tačiau daugelis po pranešimų apie galimus "Vaxzevria" (buvusi "AstraZeneca") šalutinius poveikius ketina laukti kitų vakcinų.

  Vokietija taip pat bando paspartinti vakcinacijos tempus, naudodama visus Europos vaistų agentūros patvirtintus vaistus, tačiau įvedant tam tikrus amžiaus apribojimus skiepijant "Vaxzevria" vakcina.

  ES šalių valdžios įveda apribojimus ir iš dalies sustabdo ekonominį gyvenimą, nes, jų požiūriu, tai yra vienintelis būdas sumažinti užsikrėtimų skaičių ir užkirsti kelią sveikatos priežiūros sistemos žlugimui.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta 600 naujų COVID-19 atvejų
  Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
  Gamalėjaus centro vadovas papasakojo "juokingiausią mitą" apie "Sputnik V"
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Prancūzija

  Svarbiausios temos