19:14 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis taip pat kalbėjo apie NATO pratybų poveikį santykiams su Rusija. Pasak jo, pratybos yra "aiškiai antirusiško pobūdžio"

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Rusijos santykiai su NATO bus labiau konfrontaciniai nei su JAV. Apie tai kalbėjo Nacionalinio tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Kompleksinių Europos ir tarptautinių studijų centro direktoriaus pavaduotojas, Valdai klubo ekspertas Dmitrijus Suslovas. Jį cituoja TASS.

  Londonas
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  Anot eksperto, taip yra dėl to, kad Maskva ir aljansas neturi absoliučiai jokių bendradarbiavimo sričių. Pasak Suslovo, NATO detaliai rengia galimo karo su Rusija scenarijus.

  Jei palyginsime tai su Maskvos ir Vašingtono santykiais, tada juose matoma minimali teigiama darbotvarkė.

  "Ir su NATO nėra teigiamos darbotvarkės, vyrauja tik konfrontacinės. Tuo pačiu metu būtent NATO yra antirusiškos konsolidacijos Atlante pagrindas, o paskutinis Šiaurės Atlanto aljanso viršūnių susitikimas tai aiškiai patvirtina", — teigė jis.

  Ekspertas taip pat kalbėjo apie NATO pratybų poveikį santykiams su Rusija. Pasak jo, pratybos yra "aiškiai antirusiško pobūdžio". Be to, sąveika ir toliau didėja, be kita ko, dėl to, kad nuo 2014 metų aljansas perėjo nuo strateginio prie taktinio Maskvos sulaikymo.

  Kovo mėnesį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Rusiją pavadino viena pagrindinių grėsmių aljansui kartu su Kinija, klimato kaita ir terorizmu.

  Tegai:
  karas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos