13:59 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Kai kurios Europos Sąjungos šalys nutraukė skiepijimąsi šiuo preparatu dėl padidėjusios trombozės rizikos

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Ispanijos gyventojai buvo diagnozuota smegenų trombozė po to, kai ji buvo paskiepyta "AstraZeneca" vakcina, pranešė "Efe".

  Pranešime sakoma, kad moteris yra 55 metų ir gyvena Astūrijoje. Dėl sveikatos problemų ji dabar yra ligoninėje. Gydytojai jos būklę vertina kaip stabilią.

  Sveikatos taryba tiria, ar blogėjanti moters sveikata yra susijusi su neseniai atlikta vakcinacija "AstraZeneca". Iš viso Ispanijoje vakcinuota 1,7 mln. žmonių.

  Neseniai buvo pranešta, kad po vakcinacijos "AstraZeneca" nuo kraujo krešulių mirė septyni žmonės Didžiojoje Britanijoje ir du Prancūzijoje. Iš viso skiepijimo laikotarpiu respublikoje buvo nustatyta 12 trombozės atvejų (keturios mirtys).

  "AstraZeneca" ir trombozės pavojus

  Anksčiau dėl pranešimų apie rimtas komplikacijas — kraujo krešulių susidarymą, kraujo krešėjimo sutrikimus ir mirtį — kai kurios šalys iš dalies arba visiškai sustabdė vakcinaciją Didžiosios Britanijos ir Švedijos bendrovės "AstraZeneca" ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina nuo koronaviruso.

  "Vakcina buvo gerai toleruojama ir Nepriklausoma duomenų saugos stebėsenos taryba (DSMB) nenustatė jokių su vakcina susijusių saugumo problemų", — sakoma bendrovės pranešime.

  Ekspertų grupė, pasitelkusi nepriklausomą neurologą, ištyrė trombozės dažnumą po skiepijimo ir nerado padidėjusios tromboembolinių komplikacijų rizikos (tarp 21 583 dalyvių, kurie gavo bent vieną vakcinos dozę).

  Naujajame tyrime taip pat sakoma, kad padidinus intervalą tarp skiepijimų nuo 4 iki 12 savaičių, matomas didesnis efektyvumas. "AstraZeneca" vakciną galima laikyti ir gabenti 2–8 laipsnių temperatūroje.

  "AstraZeneca" vakcina

  Didžiosios Britanijos ir Švedijos kompanijos "AstraZeneca" ir Oksfordo universiteto sukurtas preparatas yra vektorinė vakcina, kurioje naudojamas genetiškai modifikuotas šimpanzės adenovirusas, turintis genetinės medžiagos iš SARS-CoV-2 viruso smaigalinio baltymo.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Po vakcinacijos susidaro smaigalys, dėl kurio imuninė sistema užkrečiama koronavirusu.

  "AstraZeneca" vakcina yra patvirtinta daugiau nei 70 pasaulio šalių.

  Neseniai tapo žinoma apie Anglijos-Švedijos farmacijos milžinės "AstraZeneca" (dešimta pagal receptinių vaistų pardavimų kiekį pasaulyje) sprendimą pervadinti savo vakciną nuo koronaviruso, kai kelios šalys atsisakė naudoti ją po kelių paskiepytų žmonių mirties. Tuo pat metu gamintojas patikslino, kad pati vakcina, pavadinta kitaip, nebus keičiama.

  Biologijos ir aplinkosaugos ekspertas Nikolajus Durmanovas mano, kad taip bandoma grįžti į didžiųjų žaidėjų klubą.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Ispanija

  Svarbiausios temos