12:09 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal pratybų scenarijų, sąlyginis "priešas" kirto valstybės sieną ir įsiveržė į respublikos teritoriją

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Baltarusijoje, netoli Lietuvos sienos esančiame Gožskio poligone, buvo surengtos taktinės pratybos su 6-ąja atskira mechanizuotąja brigada. Apie tai savo "Telegram" kanale pranešė Baltarusijos gynybos ministerija. 

  Pratybose dalyvavo daugiau nei 100 technikos vienetų ir per 400 karių.

  Pagal pratybų scenarijų, sąlyginis priešas kirto valstybės sieną ir įsiveržė į Baltarusijos teritoriją. Motorizuotieji šauliai, tankistai, artileristai atliko gynybinės kovos su kontrataka elementus. 

  NATO pratybos Latvijoje
  © Sputnik / Оксана Джадан

  Gynybos ministerija pabrėžė, kad pratybos yra itin svarbios prieš Baltarusijos ir Rusijos bendras pratybas "Zapad-2021", kurios numatomos rudenį.

  Minsko santykiai su kaimyninėmis ES valstybėmis labai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje praėjusių metų rugpjūčio pradžioje, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka. Baltarusijos valdžios teigimu, Vilnius, Varšuva ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. 

  Lukašenka apkaltino Vakarus tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje ir pažymėjo, kad neramumus koordinuoja JAV, o europiečiai palaiko. Tarp šalių, iš kurių koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Dar šia tema

  Šimtai vairuotojų Velykas švęs kamščiuose prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos
  VLKK nepritaria Baltarusijos pavadinimo keitimui
  URM viceministras pranešė apie aktyvų verslo perkėlimą iš Baltarusijos į Lietuvą
  Tegai:
  pratybos, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos