09:29 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV Karinės oro pajėgos reguliariai rengia pratybas, kurių metu "susiduria" su patyrusiu ir gerai ginkluotu priešininku, turinčiu pažangias oro gynybos priemones ir aukštųjų technologijų penktos kartos orlaivius

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. JAV Karinės oro pajėgos reguliariai rengia pratybas, kurių metu modeliuojama didelio masto konfrontacija tarp didžiųjų valstybių. Apie tai rašo apžvalgininkas Krisas Osbornas (Kris Osborn) savo straipsnyje leidiniui "The National Interest".

  Rusijos vėliava
  © Sputnik / Владимир Вяткин

  Osbornas pažymi, kad per pratybas "Red Flag" JAV Karinės oro pajėgos susiduria su patyrusiu ir gerai ginkluotu priešininku, vadinamąja "raudonąja komanda", turinčia pažangias oro gynybos priemones ir aukštųjų technologijų penktos kartos orlaivius.

  Eksperto teigimu, tokiu būdu JAV ruošiasi trečiajam pasauliniam karui.

  Remiantis JAV Karinių oro pajėgų ataskaita, pratybų tikslas yra parengti ginkluotąsias pajėgas "daug sričių apimančiam" karui.

  "Kovos ore taktika išlieka pagrindine kryptimi pratybų "Red Flag" scenarijuose, tačiau jose taip pat atsižvelgiama į grėsmes, kurios gali atsirasti kosmose ir kibernetinėje erdvėje. Taigi, ginkluotosios pajėgos turi būti pasirengusios reaguoti ir įveikti bet kokias priešo kliūtis, kad sėkmingai įvykdytų misiją", — sakoma pranešime.

  Apžvalgininkas pabrėžia, kad iškilus grėsmei kosmose ar kibernetinėje erdvėje, priešo oro gynybos priemonių sunaikinimas taps sunkesne užduotimi JAV oro pajėgoms.

  Dar šia tema

  Kol dreba keliai. Ką Estija sužinojo apie NATO
  JAV pripažino Rusijos elektronines kovos sistemas geriausiomis pasaulyje
  "Ar esate pasirengę mirti už Ukrainą?" Italai pasisakė apie karą su Rusija
  Tegai:
  karinės pratybos, karas, Trečiasis pasaulinis karas, JAV

  Svarbiausios temos