15:13 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ilgą laiką Baltarusijos valdžia taikstėsi su Lenkijos politika, remdamasi principais, kad žemėlapyje negali pasirinkti kaimynų, bandė parodyti lankstumą ir supratingumą

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Konstruktyvus požiūris Varšuvoje suvokiamas kaip silpnybė, sakė Baltarusijos vadovas Nepriklausomybės rūmuose per susitikimą užsienio politikos klausimais.

  Pasak Aleksandro Lukašenkos, politiniai kontaktai su Lenkija niekada nebuvo idealūs, tačiau Baltarusijos valdžia dėl savo pačios mentaliteto jau seniai taikstėsi su tuo. Todėl ji parodė lankstumą ir supratingumą, bandė rasti kompromisą, tačiau tai lėmė, kad "konstruktyvus požiūris Varšuvoje yra suvokiamas kaip silpnybė".

  "Lenkijos pasirengimą, deklaruotą dar praėjusių metų birželį, susitikti su mumis pusiaukelėje įvairiomis kryptimis pakeitė kaltinimai sukčiavimu rinkimuose, parama dabartiniams mūsų bėgliams ir jų įmonėms, suteikiant prieglobstį bėgantiems išdavikams ir ekstremistams. Ir tada pasirodė sankcijos", — pareiškė valstybės vadovas, jo žodžius cituoja BelTA.

  Tada jis pridūrė, kad "paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę, buvo akivaizdūs bandymai šlovinti banditus ir karo nusikaltėlius".

  Lenkų niekas nelaiko

  Lukašenka atkreipė dėmesį į tai, kad daugelis kaimyninės respublikos vadovų pradeda kelti Lenkijos problemą, tikindami, jog Baltarusijos valdžia juos esą engia.

  "Taip, mes turime daug lenkų. Bet tai yra mūsų lenkai. Jų tėvynė yra Baltarusija. Jie čia gyveno, jų vaikai gyvena ir gyvens. Tie, kurie nori išvykti, mes nieko nelaikome ir neketiname jų laikyti", — pasakė jis.
  Tegai:
  santykiai, Lenkija, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos