14:44 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu Pentagono atstovas spaudai pabrėžė, kad Arktis yra pagrindinė JAV teritorija, kritiškai svarbi Amerikos gynybos interesams

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Pentagonas pažadėjo atidžiai stebėti Rusijos veiklą Arktyje. Tai pareiškė oficialus JAV Gynybos departamento atstovas Džonas Kerbis (John Kirby), praneša RIA Novosti.

  Rusijos vėliava
  © Sputnik / Владимир Вяткин

  Pasak jo, Vašingtonas ketina regione ginti savo nacionalinius interesus. Jis teigė, kad JAV administracija atidžiai stebi situaciją Arktyje ir kad nė viena šalis nenorėtų militarizuoti Arkties regiono.

  Tuo pačiu Pentagono atstovas spaudai pabrėžė, kad Arktis yra pagrindinė JAV teritorija, kritiškai svarbi Amerikos gynybos interesams.

  Anksčiau Amerikos televizijos kanalas CNN sakė, kad Rusija kuria precedento neturintį karinį pajėgumą ir išbando naujausius ginklus Arktyje.

  CNN paskelbė palydovinius vaizdus, ​​iš kurių esą daroma išvada, kad Rusija tvirtina Arkties pakrantės aerodromus ir karines bazes, taip pat telkia regione karinę techniką ir naikintuvus. Straipsnyje teigiama, kad Rusija siekia dviejų tikslų: apsaugoti šalies šiaurę ir pradėti laivybą Šiaurės jūros keliu.

  Tegai:
  Arktis, Rusija, JAV, Pentagonas

  Svarbiausios temos