20:15 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptarė saugumo padėties Donbase pablogėjimą ir teigė, kad Šiaurės Atlanto aljansas yra vienintelis būdas užbaigti ten vykstantį konfliktą

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Ukraina negalės įstoti į NATO pagal dabartinę aljanso chartiją, nes kelias į karinį aljansą yra uždarytas šalims, kurių teritorijoje yra neišspręstų konfliktų, ir niekas iš NATO nepakeis pagrindinio dokumento, sako Naujausių valstybių instituto direktorius Aleksejus Martinovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptarė saugumo padėties Donbase pablogėjimą ir teigė, kad Šiaurės Atlanto aljansas yra vienintelis būdas užbaigti ten vykstantį konfliktą. Savo ruožtu Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Ukrainos stojimas į NATO sustiprins vidines problemas, o nepriklausomomis pasiskelbusių respublikų gyventojams prisijungimas prie aljanso yra absoliučiai nepriimtina perspektyva.

  "Tai tiesiogiai prieštarauja jų chartijai [valstybės, kurios teritorijoje yra neišspręstas konfliktas, įstojimui — Sputnik]. Jei Ukrainos labui jie yra pasirengę pakeisti savo chartiją, kodėl gi ne, bet aš labai abejoju, ar tai įmanoma šiuolaikinėmis sąlygomis. Ten nėra perspektyvos", — sakė jis.

  Martinovas pažymėjo, kad Kijevas kalba apie galimybę įstoti į aljansą "siekiant išplėšti karinę darbotvarkę".

  "Norint pakeisti chartiją, reikalingas visiškas sutarimas, ir bet koks požiūris į šį kontekstą, man regis, iškels klausimą dėl visiško tokio formato pakeitimo, vargu ar kas nors rizikuos", — sakė ekspertas.

  2014 metais Ukrainos Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusios valstybės statuso. 2016 metais buvo priimti papildomi pakeitimai, apibrėžiantys įstojimą į NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą. 2019 metais Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies integraciją į ES ir NATO.

  Tegai:
  NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos