14:04 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šaltinio teigimu, Ukraina yra vertinga ir ilgalaikė NATO partnerė, o pastaraisiais metais mes padarėme tolesnę pažangą tiek politiniame dialoge, tiek praktiniame bendradarbiavime

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. NATO turi "atvirų durų" politiką dėl naujų narių priėmimo, tačiau tikisi, kad Ukraina sutelks dėmesį į vidaus reformas ir savo gynybos plėtrą pagal aljanso standartus, RIA Novosti sakė aljanso atstovas, komentuodamas neseniai paskelbtą Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio pareiškimą.

  Tribūna NATO būstinėje
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Ukraina yra vertinga ir ilgalaikė NATO partnerė, o pastaraisiais metais mes padarėme tolesnę pažangą tiek politiniame dialoge, tiek praktiniame bendradarbiavime. NATO turi atvirų durų politiką dėl narystės aljanse <...>. Tuo pačiu metu mes tikimės, kad Ukraina ir toliau daugiausia dėmesio skirs vidaus reformoms, įtvirtins savo demokratines institucijas, stiprins teisinę valstybę ir plėtos savo gynybos pajėgumus pagal NATO standartus", — sakė NATO atstovas spaudai.

  2019 metų vasarį Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO. Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO išplėstinių galimybių partnerystės dalyvės statusą. Anksčiau tokį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Jis buvo įvestas 2014 metais siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

  Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas anksčiau pareiškė, jog Ukrainai, kad įstotų į aljansą, teks pasiekti daugybę kriterijų, kurių įgyvendinimas užtruks daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės pretenduoti į narystę NATO.

  Tegai:
  Ukraina, NATO

  Svarbiausios temos