09:40 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (421)

  Anot jos, dietos energinė vertė turėtų būti lygi energijos suvartojimui organizme. Su maistu gaunamos kalorijos turėtų būti visiškai suvartotos per dieną

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Maskvos sveikatos apsaugos departamento vyriausioji mitybos specialistė Antonina Starodubova pokalbyje su RIA Novosti paneigė "moteriškų" ir "vyriškų" produktų mitą sakydama, kad sveikos mitybos principai yra vienodi.

  "Sveikiems žmonėms, vyrams ar moterims, geriausia rekomendacija būtų ne dietos, o sveika optimali mityba. Nėra "vyriškų" ar "moteriškų" produktų ir patiekalų. Sveikos mitybos principai visiems yra vienodi", — sakė ji, atsakydama į klausimą, ar turėtų skirtis vyrų ir moterų dietos.

  Anot jos, mitybos energinė vertė turėtų būti lygi energijos suvartojimui organizme. Su maistu gaunamos kalorijos turėtų būti visiškai suvartotos per dieną. Kartu nepaprastai svarbu, kad mityba būtų įvairi ir aprūpintų organizmą visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis — baltymais, riebalais, angliavandeniais, vitaminais ir mineralais. Be to, reikia laikytis tam tikros dietos.

  "Žinoma, reikia nepamiršti, kad maistinių medžiagų ir energijos poreikis priklauso nuo amžiaus, lyties, darbo pobūdžio ir kitų veiksnių. Vyrams energijos ir maistinių medžiagų poreikis paprastai yra didesnis nei moterų, o vidutiniškai apie 1800–2000 kcal, o moterims — atitinkamai 1600–1800 kcal. Tačiau noriu dar kartą pakartoti, kad sveikos mitybos principai išlieka nepakitę", — pridūrė gydytoja.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (421)
  Tegai:
  sveika mityba, mityba, moterys, vyrai

  Svarbiausios temos