08:56 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (184)

  Pernai apdovanojimai buvo atimti iš devynių žmonių, įskaitant už seksualinius nusikaltimus, sukčiavimą ir mokesčių mokėjimo vengimą

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II per pastaruosius dešimt metų atėmė apdovanojimus iš 70 žmonių, tai yra rekordinis skaičius nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, rašo "Times".

  Per visą savo valdymo laiką Elžbieta II konfiskavo apdovanojimus iš 186 žmonių. Tarp jų — Holivudo prodiuseris Harvis Veinšteinas (Harvey Weinstein), aplink kurį kilo skandalas, susijęs su seksualinio pobūdžio nusikaltimų padarymu, taip pat Rumunijos komunistų partijos generalinis sekretorius Nikolajė Čaušesku, teisiamas dėl kaltinimų genocidu ir sušaudymu.

  Remiantis "Times" tyrimu, dažniausiai teisės į apdovanojimą atėmimo priežastimis tampa seksualinio pobūdžio nusikaltimai prieš vaikus (37 proc. atvejų per pastaruosius 20 metų). Antroje vietoje — sukčiavimas (21 proc.).

  Sprendimą priima Apdovanojimų konfiskavimo komitetas — ordinai konfiskuojami po komiteto rekomendacijos ir karalienės patvirtinimo. Tyrimų jis nevykdo savarankiškai, tačiau "peržiūri oficialių tyrimų rezultatus ir teikia rekomendacijas, ar valstybės apdovanojimų sistema buvo diskredituota".

  Komiteto veikla dažnai kritikuojama dėl nepakankamo skaidrumo. Reikalas tas, kad jis paprastai skelbia žmonių, iš kurių konfiskuoti apdovanojimai, pavardes, tačiau ministrų kabinetas neįvardija šio sprendimo priežasčių.

  "Asmeniui, kuriam skiriamas apdovanojimas, suteikiama vieša garbė, apdovanojimo atėmimas turi būti lydimas viešu pasmerkimu", — kritikos priežastis aiškino Lordų rūmų narys Lordas Leksdenas.

  2020 metais apdovanojimai buvo atimti iš devynių žmonių: iš trijų — už "seksualinio pobūdžio nusikaltimų" padarymą, iš keturių — už "apgaulingus veiksmus", iš vieno — už mokesčių ir draudimo įmokų vengimą. Priežastis, kodėl konfiskuotas dar vieno asmens apdovanojimas, nežinoma.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (184)
  Tegai:
  apdovanojimai, Elžbieta II, karalienė, Didžioji Britanija, karališkoji šeima

  Svarbiausios temos