15:43 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Organizacijos atstovė Rusijos Federacijoje ypač dėkojo šaliai už tai, kad Rusijos vakcina yra jos gimtojoje Serbijoje

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. PSO tikisi, kad Rusijos vakcinos nuo koronaviruso bus įtrauktos į organizacijos sistemą, sakė Melita Vuinovič, PSO atstovė Rusijos Federacijoje, praneša RIA Novosti.

  "Šalyje buvo užregistruotos trys vakcinos, mes tikimės, kad per Pasaulio sveikatos organizacijos sistemą ir sertifikavimą tai bus įtraukta į PSO sistemą", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė ji.

  PSO atstovė ypač dėkojo Rusijos Federacijai už tai, kad Rusijos vakcina yra jos gimtojoje Serbijoje.

  "Sputnik V" yra registruota 59 šalyse, kuriose kartu sudėjus gyvena daugiau nei 1,5 milijardo žmonių. "Sputnik V" efektyvumas siekia 91,6 proc. Vakcina yra sukurta remiantis patikrinta ir gerai ištirta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, todėl vakcinacijos metu dviem skiepams naudojami du skirtingi vektoriai, užtikrinantys ilgesnį imunitetą nei vakcinos, kurios naudoja tą patį mechanizmą abiem skiepams.

  Šaltinis pridūrė, kad paties Gamalėjaus centro tyrimų rezultatai bus paskelbti recenzuojamame mokslo žurnale 2021 metų gegužę. Šie tyrimai bus pagrįsti daug didesne imtimi nei ta, kurią sudaro 12 žmonių ir kurią naudojo amerikiečių mokslininkai, ir parodys, kad Rusijos vakcina nuo naujų koronaviruso padermių, tarp jų Pietų Afrikos padermę, yra efektyvesnė nei kitos vakcinos, įskaitant "Pfizer".

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Rusija

  Svarbiausios temos