00:18 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pareiškimai apie neva iš Kaliningrado kylančią karinę grėsmę girdimi ne pirmą kartą, nepaisant to, kad Rusija ne kartą pabrėžė, jog neketina konfliktuoti nė su viena iš šalių

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Laikinai einantis Švedijos karinės žvalgybos vadovo pareigas Danielis Ulsonas interviu leidiniui "Svenska Dagbladet" pavadino Kaliningradą grėsme šaliai karinio konflikto Baltijos regione atveju.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Pasak jo, Švedija šiuo metu tikisi JAV pagalbos planuojant gynybą. Tačiau, Ulsono manymu, Rusija turi didesnį potencialą ir, hipotetiškai paaštrėjus situacijai, ji galės sėkmingai atsispirti priešo jėgoms.

  "Konflikto atveju greičiausiai iš pradžių Rusija regioniniu lygiu turės pranašumą prieš NATO", — pasakė jis.

  Straipsnyje pabrėžiama, kad Švedija laiko JAV "vienintele viltimi" dėl savo kaimynystės su Kaliningradu, kuris, kariškių manymu, esą kelia grėsmę šalies saugumui.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad neketina konfliktuoti nė su viena iš šalių. Pareiškimai apie neva iš Kaliningrado kylančią karinę grėsmę girdimi ne pirmą kartą. Kovo pradžioje buvęs Lenkijos sausumos pajėgų vadas generolas Valdemaras Skšipčakas pareiškė apie Rusijos pranašumą Baltijos šalyse ginkluoto susidūrimo su NATO atveju. Tada Maskva pažymėjo, kad tokie pareiškimai susiję su bandymais sustiprinti aljanso įtaką regione, o generolo žodžiai buvo pavadinti nedraugiškais ir pasenusiais.

  Dar šia tema

  Lietuva išeina į miškus: kodėl Rusijai reikia naujo padalinio Kaliningrado srityje
  Rusija nerimauja dėl "hipotetinės Kaliningrado aneksijos"
  Kinijos žiniasklaida: Ar Lenkijos ir RF karo atveju NATO užims Kaliningradą per 3 paras
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Kaliningradas, Rusija, JAV, Švedija

  Svarbiausios temos