20:55 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vienas iš komentatorių teigė, kad dėl įtampos didėjimo tarp Rusijos ir Ukrainos kalta būtent Europos Sąjunga

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos laikraščio "Daily Mail" skaitytojai nepalaikė Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio ketinimo išspręsti Donbaso konfliktą prisijungiant prie NATO, taip pat įvardijo atsakingus už naujo karo pradžią.

  "Aš nenorėčiau kovoti su Rusija dėl Ukrainos", — rašė vienas skaitytojas.

  "Turime prisiminti, kad Ukraina kadaise buvo TSRS dalis. Ji vis dar yra Rusijos kaimynė, ir ne mūsų reikalas ten kištis", — sakė kitas.

  Vienas komentatorių teigė, kad dėl įtampos didėjimo tarp dviejų šalių kalta būtent Europos Sąjunga.

  Kiti mano, kad Ukraina traukia Vakarų šalis į naują karą.

  "NATO reiškia "Šiaurės Atlantas". Kuriame šone Šiaurės Atlante yra Ukraina?" — klausė skaitytojas.

  Vienas iš vartotojų pažymėjo, kad tokiu tempu Ukraina netrukus pasidalins į dvi dalis.

  "Donbase vis daugiau žmonių gauna Rusijos pilietybę. Jie mato, kad Rusija juos apsaugos, nes yra rusai. Tokiu greičiu Ukraina pasidalins į dvi dalis, o Zelenskis neteks dar daugiau teritorijos", — rašė jis.

  "Taip, NATO pati nepasidavė. Džiugu!" — sakė kitas.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptarė Donbaso konflikto paūmėjimą ir teigė, kad Šiaurės Atlanto aljansas yra vienintelis būdas užbaigti konfliktą ten. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Ukrainos prisijungimas prie NATO sustiprins vidines problemas, o nepriklausomybę paskelbusių respublikų gyventojams prisijungimas prie aljanso būtų nepriimtina perspektyva.

  S-400 Triumf
  © Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

  Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodį pakeitė du įstatymus, atsisakiusi valstybės, esančios už bloko ribų, statuso. 2016 m. šalies valdžia paskelbė įstojimą į NATO užsienio politikos tikslu.

  2019 metų vasarį Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO. Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO išplėstinių galimybių partnerystės dalyvės statusą. Anksčiau tokį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Jis buvo įvestas 2014 metais siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

  Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas anksčiau pareiškė, jog Ukrainai, kad įstotų į aljansą, teks pasiekti daugybę kriterijų, kurių įgyvendinimas užtruks daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės pretenduoti į narystę NATO.

  Tegai:
  Didžioji Britanija, NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos