18:56 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1830)

  Anksčiau buvo pranešta, kad Bavarijos sveikatos apsaugos ministerija su Rusijos tiesioginių investicijų fondu (RTIF) pasirašė ketinimų memorandumą dėl galimo koronaviruso vakcinos "Sputnik V" tiekimo į šį regioną

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Vokietija dvišaliu formatu kalbėsis su Rusija apie "Sputnik V" vakciną, būtina išsiaiškinti, kada ir kokia apimtimi ji gali būti tiekiama, sakė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Jensas Španas (Jens Spahn).

  "Vakar Europos Komisija paskelbė, kad nesudarys sutarčių [su Rusija — Sputnik], kaip ir su kitais gamintojais, pavyzdžiui, su "BioNTech". Šiuo atžvilgiu mes <...> pareiškėme, kad kalbėsime dvišališkai, įskaitant ir Rusiją. Pirmiausia kalbėsime apie tai, kada ir kokius kiekius galima pristatyti apskritai", — tiesiogiai ZDF televizijos kanale sakė jis.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Bavarijos sveikatos apsaugos ministerija su Rusijos tiesioginių investicijų fondu (RTIF) pasirašė ketinimų memorandumą dėl galimo koronaviruso vakcinos "Sputnik V" tiekimo į šį regioną.

  Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros EVA, kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu. Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

  "Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1830)
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, vakcinacija, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos