15:47 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Minske baigėsi Baltarusijos ir Rusijos gynybos ministerijų jungtinės patariamosios grupės ginklų kontrolės klausimais susitikimas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Minskas ir Maskva susitarė dėl tolesnio Atviro dangaus sutarties vykdymo abiejų valstybių klausimais, pranešė Baltarusijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

  Po susitikimo šalys pasirašė protokolą, nustatantį bendravimo einamaisiais metais tvarką.

  "Visų pirma, buvo susitarta dėl Vienos dokumente numatytos bendros tikrinimo veiklos, susijusios su COVID-19 pandemija, klausimai. Tolesnio Atviro dangaus sutarties įgyvendinimo klausimai Baltarusijos Respublikos valstybių grupėje — buvo susitarta ir dėl Rusijos Federacijos", — teigiama pranešime.

  Minskas ir Maskva nustatė sąveikos tvarką, kad būtų užtikrinta užsienio inspekcija rengiantis ir vykdant bendras strategines pratybas "Vakarai-2021" respublikoje.

  Sutartis buvo pasirašyta 1992 metais ir tapo viena iš pasitikėjimą skatinančių priemonių Europoje po Šaltojo karo. Sutartis įsigaliojo 2002 metais. Ji leidžia dalyvaujančioms šalims atvirai rinkti informaciją apie vienas kito ginkluotąsias pajėgas ir veiklą. Dar neseniai šioje sutartyje buvo 34 valstybės.

  2020 metų gegužės pabaigoje JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš sutarties. Šalies valdžios teigimu, tai buvo padaryta dėl to, kad Rusija naudojo sutartį kaip "karinės prievartos" priemonę. Maskva šiuos kaltinimus atmetė. Valstybės baigė pasitraukti iš sutarties lapkričio 22 dieną.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija sausio 15 dieną paskelbė pradėjusi vidaus procedūras dėl pasitraukimo iš Atviro dangaus sutarties. Kaip paaiškinta departamente, po JAV veiksmų interesų pusiausvyra buvo gerokai sutrikdyta. Tačiau tai dar nereiškia Rusijos pasitraukimo iš sutarties. Jei Jungtinės Valstijos grįš visapusiškai įgyvendinti sutartį, Maskva taip pat yra pasirengusi "konstruktyviai svarstyti situaciją".

  Tegai:
  sutartis, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos