19:34 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą. Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos dėl to kaltina Ukrainos valdžią

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau ketvirtadienį atvyko su darbo vizitu į Kijevą, jo metu bus aptariami dvišaliai santykiai ir padėties eskalacija Donbase, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba.

  "Planavome susitikti vėliau, tačiau, atsižvelgdamas į situaciją, Zbignievas Rau pakoregavo savo planus ir mano kvietimu atvyko anksčiau į Kijevą. Tikslas — sustiprinti Ukrainos ir Lenkijos strateginę partnerystę paaštrėjusios Rusijos saugumo padėties fone. Lenkija — mūsų sąjungininkė ir patikima draugė", — rašė savo "Twitter" paskyroje Kuleba.

  Anksčiau Lenkijos URM pareiškė, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau skubiai vyksta į Kijevą dėl "grėsmės taikai prie Ukrainos sienų", pranešė RIA Novosti.

  Kovo pabaigoje Ukrainos saugumo pareigūnai pareiškė, kad per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų gyvenvietės žuvo keturi kariškiai ir dar du buvo sužeisti. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad netrukus aptars situaciją su "Normandijos ketverto" lyderiais (be Ukrainos — Vokietija, Rusija ir Prancūzija). Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą.

  Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos dėl to kaltina Ukrainos valdžią — jos teigia, kad tai saugumo pajėgų provokacijos, o apsauginiai vykdo atsakomuosius šaudymus. Taip pat DNR ir LNR paskelbė apie dešimčių Ukrainos karinės technikos vienetų aptikimą gyvenvietėse. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

  Dar šia tema

  Nausėda ketina siekti papildomų sankcijų įvedimo Rusijai
  Lietuvos delegacija šiemet lankysis Kryme
  Žaidžia su ugnimi. Vokiečiai priešinasi Ukrainos stojimui į NATO
  Tegai:
  Ukraina, Užsienio reikalų ministerija, Lenkija

  Svarbiausios temos