09:17 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  2020 metų lapkričio mėnesį Prancūzijos koronaviruso vakcinų mokslinio komiteto delegacija lankėsi Maskvoje, kad aptartų bendradarbiavimą gaminant COVID-19 vakcinas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Prancūzijos partijos "Maištingoji Prancūzija" lyderis, buvęs kandidatas į prezidentus Žanas-Lukas Melanšonas (Jean-Luc Mélenchon), komentuodamas vakcinų trūkumą ES, taip pat situaciją aplink Rusijos "Sputnik V", kuri dar nepatvirtinta ir nenaudojama Prancūzijoje, sakė, kad šalies valdžia žinojo apie "Sputnik V" efektyvumą nuo praėjusių metų lapkričio.

  "Sputnik V" yra patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 %, patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

  "Vakcinų nepakanka, bet kodėl? Nes tapome įkaitais dėl kvailų Europos biurokratijos sprendimų, kurie vakciną laiko preke. Mes atsisakėme dėl ideologinių priežasčių tiekti esamas ir veiksmingas Rusijos, Kubos ar Kinijos vakcinas Prancūzijai", — interviu BFM TV sakė Melanšonas.

  Jis pažymėjo, kad Vokietija dabar sprendžia viską ES.

  "Kodėl aš kalbu apie Rusijos vakciną? Kadangi Rusija yra mūsų kaimynė, mūsų partnerė. Mes jau nuo praėjusių metų lapkričio žinojome, kad jų vakcina yra veiksminga, ir ne todėl, kad Rusijos propaganda taip sako, bet todėl, kad Prancūzijos misija padarė išvadą apie šios vakcinos efektyvumą", — teigė politikas.

  2020 metų lapkričio mėnesį Prancūzijos koronaviruso vakcinų mokslinio komiteto delegacija lankėsi Maskvoje, kad aptartų bendradarbiavimą gaminant COVID-19 vakcinas.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  Dar šia tema

  Lietuva gavo didžiausią "Comirnaty" vakcinos siuntą
  PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
  Čaplinskas įvardijo išvadas apie kraujo krešulius ir "AstraZeneca" vakciną
  Tegai:
  Prancūzija, Rusija, Sputnik V, koronavirusas

  Svarbiausios temos