15:41 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar moteris yra reanimacijoje ir, jei pasveiks, galės grįžti prie įprasto gyvenimo, kaip tikimasi, po trijų mėnesių

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Japonijos Kioto universiteto ligoninės gydytojai pranešė, kad atliko pirmąją pasaulyje plaučių dalies transplantacijos operaciją pacientei, nukentėjusiai nuo COVID-19 sukeltos pneumonijos komplikacijų, pranešė "NHK".

  Pacientė sunkiai susirgo koronaviruso sukelta pneumonija praėjusių metų pabaigoje ir prie jos buvo prijungtas ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos aparatas, kuris dubliuoja širdies ir plaučių funkcijas.

  Kadangi nebuvo įmanoma atstatyti fibriozės pažeistų plaučių, jos vyras ir sūnus nusprendė tapti donorais, ir gydytojai atliko 11 valandų trukmės operaciją, kad pacientei persodintų dalį jų plaučių.

  Dabar ji yra reanimacijoje ir, jei pasveiks, galės grįžti prie įprasto gyvenimo, kaip tikimasi, po trijų mėnesių. Jos vyro ir sūnaus būklė taip pat yra gera, praneša televizijos kanalas.

  PSO duomenimis, pasaulyje kasmet atliekama 3 400 plaučių transplantacijų. Japonijos mokslininkai teigia, kad jie plaučių audinius persodino pacientei, kuri persirgo koronavirusu, pirmą kartą pasaulyje.

  Tegai:
  transplantacija, Japonija, COVID-19

  Svarbiausios temos