11:58 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Didžiojoje Britanijoje gruodžio viduryje nustatyta koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija, kuri yra labiau užkrečiama. Nuo tada ji buvo rasta 130 šalių

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Rusijoje Melita Vuinovič interviu "Rossijskaja Gazeta" papasakojo apie naujas pavojingas koronaviruso mutacijas.

  Pasak jos, neseniai nustatytos SARS-CoV-2 padermės gali plisti aktyviau nei anksčiau manyta. Ji pabrėžė, kad kiekvienoje šalyje vis dar egzistuoja pavojus, jog virusas vėl atsinaujins ir padidės atvejų skaičius, todėl situaciją būtina kontroliuoti taikant griežtas visuomenės sveikatos apsaugos priemones.

  Infekcijos plitimo rizika išliks tarptautinėse kelionėse, pridūrė ji. Duomenys apie naujas padermes yra nuolat atnaujinami, todėl turėtų būti laiku peržiūrėtos ribojamosios priemonės dėl COVID-19. Tuo pačiu metu neįmanoma pateikti jokių rekomendacijų dėl pakartotinės vakcinacijos, nes koronavirusas vis dar nėra gerai ištirtas.

  Didžiojoje Britanijoje gruodžio viduryje nustatyta koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija, kuri yra labiau užkrečiama. Nuo tada ji buvo rasta 130 šalių. Be to, visame pasaulyje plinta ir kiti viruso variantai: pavyzdžiui, kovo viduryje "Rospotrebnadzor" pranešė, kad "Pietų Afrikos" padermė prasiskverbė į Rusiją. Nacionalinio infekcinių ligų instituto, esančio Johanesburge, duomenimis, dėl mutacijų jis tampa atsparus kraujo plazmos antikūnams, kuriuos dovanoja pacientai, patyrę koronaviruso infekciją.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)
  Tegai:
  mutacija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos