10:52 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Iš šešių Jungtinėse Valstijose nustatytų atvejų vienas buvo mirtinas, vienas pacientas sunkios būklės

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Mirė vienas iš šešių JAV pacientų, kuriems pasireiškė sunki reakcija į koronaviruso vakciną "Johnson & Johnson", antradienį pranešime nurodė FDA atstovas Piteris Marksas (Peter Marks), rašo RIA Novosti.

  "Šeši reti atvejai, kai kartu su sumažėjusiu trombocitų kiekiu kraujyje pasireiškė sinusinė trombozė, nustatyta 18–48 metų amžiaus moterims nuo 6 iki 13 dienų po "Johnson & Johnson" vakcinos", — žurnalistams sakė Marksas.

  "Iš šešių Jungtinėse Valstijose nustatytų atvejų vienas buvo mirtinas, vienas pacientas sunkios būklės", — sakė jis.

  Anksčiau JAV Maisto ir vaistų administracija bei Ligų prevencijos ir kontrolės centrai (CDC) rekomendavo "Johnson & Johnson" Janssen farmacijos skyriui sustabdyti skiepijimą nuo COVID-19 "atsargumo sumetimais".

  Atsižvelgdama į šiuos įvykius, FDA planuoja atnaujinti informaciją apie vakcinas ir rekomendacijas dėl galimo šalutinio poveikio tiek sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams, tiek pacientams.

  Kaip savo ruožtu pabrėžė FDA vadovė Džaneta Vudkok (Janet Woodcock), šie "atvejai yra labai reti", todėl norint pateikti konkretesnes išvadas reikia daugiau informacijos. Šiuo metu, departamento duomenimis, J&J vakciną Jungtinėse Valstijose gavo daugiau nei 6,8 mln. žmonių.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)
  Tegai:
  vakcinacija, JAV

  Svarbiausios temos