17:03 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Plataus masto karinės pratybos, kuriose dalyvauja tankai ir prieštankinė artilerija, vyks netoli Ukrainos sienos su Krymu

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Ukrainos kariuomenė vykdo plataus masto pratybas netoli sienos su Krymu, savo paskyroje Facebook praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų spaudos tarnyba.

  Pagal pratybų legendą, sąlyginio priešo tankų dalinys, palaikomas pėstininkų, bandė pralaužti ginkluotųjų pajėgų gynybos liniją. Reaguojant į šiuos veiksmus, į mūšį buvo įvestas tankų rezervas ir prieštankinė artilerija, įskaitant prieštankinių patrankų 100 mm MT-12 "Rapira" bateriją.

  Pastarosiomis savaitėmis įtampa Donbase labai išaugo. Abi konflikto pusės kaltina viena kitą didėjančiu apšaudymu. Nepriklausomomis pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia plataus masto puolimą, telkdamas naujus karius kontaktinėje linijoje. Yra ir civilių aukų — balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir buvo sužeista moteris.

  Tuo pat metu Vakarai kaltina Rusiją "agresyviais veiksmais" šalia Ukrainos sienos. Kremlius į tai atsakė, kad Rusijos kariuomenė juda savo teritorijos ribose savo nuožiūra ir tai niekam neturėtų trukdyti, nes Rusija niekam nekelia grėsmės.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukraina save vadina "galingu NATO rytiniu forpostu"
  "Lietuva savo partnerių nelaimėje nepalieka": Landsbergis su Stoltenbergu aptarė Ukrainą
  Ukraina pradeda netikėtas karines pratybas Juodojoje jūroje
  Kuriame šone yra Ukraina? Britai pasmerkė Kijevą už bandymą įstoti į NATO
  Tegai:
  Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos