15:18 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (201)

  Balandžio 17 dieną, šeštadienį, Didžiojoje Britanijoje Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima atsisveikina su Edinburgo kunigaikščiu, princu Filipu

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Karalienės Elžbietos II vyras, 99-erių princas Filipas mirė prieš aštuonias dienas Vindzoro pilyje.

  Pastaraisiais mėnesiais princo sveikata šlubavo, vasario viduryje jis buvo mėnesiui patekęs į ligoninę, kur jam atlikta širdies procedūra. Kovo 16-ąją britų karalienės vyras buvo išrašytas iš ligoninės.

  Yra žinoma, kad princas Filipas atsisakė valstybinių laidotuvių, pasirinkęs mažiau prabangias. Laidotuvių planus pakoregavo ir koronaviruso pandemija. Pagal taikomus karantino ribojimus, atsisveikinime gali dalyvauti iki 30 žmonių. 

  Šeštadienio ceremonijoje dalyvauja karalienė Elžbieta II ir vaikai: princas Čarlzas su žmona Kamila, princas Haris, kurio žmona liko Amerikoje, princas Viljamas su žmona Keite ir kiti šeimos nariai.

  Atsisveikinimas su princu vyksta Vindzoro pilyje, amžinojo poilsio jis atguls Šv. Jurgio koplyčioje. Pagal laidotuvių planą, karstas su princo palaikais į Šv. Jurgio koplyčią buvo gabenamas pagal princo pageidavimus modifikuotu "Land Rover" automobiliu.

  Filipas bus palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje, Vindzoro pilyje. Tačiau po karalienės mirties jo kūnas turi būti perlaidotas Jurgio VI atminimo koplyčioje kartu su ja.

  Princas Filipas Mauntbatenas gimė 1921 metų birželio 10 dieną Graikijoje. Graikijos karaliaus Jurgio I anūkas ir princo Endriu sūnus. Po to, kai 1922 metų rugsėjį princo Endriu vyresnysis brolis Konstantinas I atsisakė sosto, princo Filipo šeima buvo ištremta iš Graikijos.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (201)

  Dar šia tema

  Britų žiniasklaida papasakojo apie paskutines princo Filipo dienas
  Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu
  Kol mirtis mus išskirs: paaiškėjo paskutinis princo Filipo noras
  Tegai:
  karališkoji šeima, Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos