21:56 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Preparatas "Sputnik V" tapo pirmąja pasaulyje vakcina nuo koronaviruso. Rusijoje ji buvo įregistruota 2020 metų rugpjūčio 11 dieną

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Turkija paneigė pranešimus apie leidimą gaminti Rusijos vakciną nuo COVID-19 "Sputnik V".

  Anksčiau laikraštis "Yeni Safak" su nuoroda į respublikos koronaviruso mokslinės tarybos narį Afšiną Emre Kajipmazą, pranešė, kad Turkijoje buvo atlikti "toksologiniai tyrimai ("Sputnik V" vakcinos), o įmonė, pateikusi prašymą dėl jos gamybos, gavo leidimą. Rusijos vakcinos Turkijoje kainuos apie 10 dolerių".

  Tačiau vėliau pats Kajipmazas RIA Novosti patikslino, kad Rusijos vakcinos nuo COVID-19 "Sputnik V" bandymai tęsiami ir dar anksti kalbėti apie jos gamybos patvirtinimą šalyje.

  "Aš žurnalistui pasakiau, kad Turkijoje vyksta Rusijos vakcinos bandymai, ir tik kai kurie jų etapai turėjo tarpinius teigiamus rezultatus. Aš nieko daugiau nepasakiau. Matyt, žurnalistas ne visai suprato. Bet aš labai sutrikęs, paskambinau į laikraštį, o dabar jie šalina šią naujieną iš svetainės", — sakė Kajipmazas RIA Novosti.

  Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovas agentūrai taip pat patvirtino, kad žiniasklaidos pranešimai apie Rusijos vakcinos gamybos Turkijoje patvirtinimą yra netiesa. "Tarp žurnalisto ir mūsų mokslo tarybos nario kilo nesusipratimas. "Sputnik V" vakcinos bandymai tęsiasi įprastu režimu, yra tarpinių rezultatų, tačiau dar nėra galutinio patvirtinimo", — šaltinis sakė RIA Novosti.

  Preparatas "Sputnik V" tapo pirmąja pasaulyje vakcina nuo koronaviruso. Rusijoje ji buvo įregistruota 2020 metų rugpjūčio 11 d.

  Preparato veiksmingumas, tarptautinio žurnalo "Lancet" duomenimis, yra daugiau nei 91 proc. Tai yra vienas didžiausių rodiklių šiuo metu.

  Kaip anksčiau pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas, pasitikėjimas Rusijos vakcina pasaulyje nuolat auga, nes šis preparatas neturi šalutinio poveikio ir nesukelia alergijos. Kuriant vakciną buvo naudojama patikrinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, jos svarbiausi privalumai — saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

  Šis preparatas sėkmingai vartojamas Baltarusijoje, Argentinoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Irane, Kazachstane, Uzbekistane, Juodkalnijoje, Egipte, Armėnijoje, Moldovoje, Hondūre, Gvatemaloje, Malyje, Konge ir dar dešimtyse kitų šalių.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Dar šia tema

  Argentinos prezidentas po ligos aukštai įvertino "Sputnik V" vakciną
  Vokietija įvardijo "Sputnik V" patvirtinimo sąlygas
  "Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas
  Tegai:
  vakcina, Rusija, Sputnik V, koronavirusas, Turkija

  Svarbiausios temos