15:28 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijoje vyksta torpedos "Poseidon" su branduoline galvute, kurią kritikai ne kartą vadino mitu ir blefu, bandymai

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Rusija toliau išbando baisiąją "apokalipsės torpedą" "Poseidon" su branduoline galvute, praneša žurnalas "Popular Mechanics".

  Kaip pažymi žiniasklaida, bepilotis povandeninis aparatas turės beveik neribotą veikimo nuotolį ir galės greitai priartėti prie Amerikos pakrantės taikinių. Torpedos bandymai tęsis ir šiais metais, o ginklo išskleidimas, pagal planus, įvyks per dešimtmetį.

  Iš pradžių "Poseidon" buvo apibūdinamas kaip milžiniška torpeda ar net didelis povandeninis laivas be įgulos. Ekspertų teigimu, jis gali savarankiškai keliauti po Ramųjį ir Atlanto vandenynus, nešdamas branduolinį įrenginį. Didelis greitis apsunkins jo perėmimą.

  Po to paaiškėjo, kad "Poseidon" gaus 100 megatonų galios termobranduolinę kovinę galvutę: dvigubai didesnę nei garsioji "Car" bomba. Sprogimo pakrantėje atveju, ji užlietų netoliese esantį miestą radioaktyviu cunamiu. Remiantis naujausiais skaičiavimais, kovinės galvutės galia sieks tik dvi megatonas, tačiau tai netrukdys jai padaryti rimtos žalos pakrantės taikiniui.

  Anot straipsnio autorių, kritikai ne kartą pašiepė "Poseidon", vadindami jį mitu ir blefu, tačiau "dabar tapo aišku, kad Rusija rimtai žiūri į šio apokalipsės ginklo įgyvendinimą".

  Tegai:
  ginklavimasis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos