10:32 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas paragino Turkijos užsienio reikalų ministrą atsisakyti Rusijos raketų sistemų S-400

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu sakė, kad respublika derasi dėl naujo Rusijos raketinių sistemų S-400 pirkimo. Apie tai pranešė RIA Novosti.

  Pasak jo, Turkijos valdžios institucijos, įskaitant Gynybos ministeriją, šiuo metu su Rusija tariasi dėl antrojo oro gynybos sistemų pulko pirkimo. Departamento vadovas taip pat kritikavo JAV poziciją dėl S-400 susitarimo.

  Jis pažymėjo, kad Ankarai reikalingos šios raketų sistemos, ir ji jas nusipirko, ir neteisinga, jei Vašingtonas kritikuoja jos veiksmus. Tuo pat metu ministras pabrėžė, jog jei JAV norėjo, kad Turkija pirktų ginklus iš jų, tuomet verta jai pateikti pagrįstas kainas ir geresnes sąlygas.

  Anksčiau JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas paragino Turkijos užsienio reikalų ministrą atsisakyti Rusijos raketų sistemų S-400. Savo ruožtu Čavušoglu nurodė, kad susitarimas su Rusija yra "įvykdytas sandoris". "Mes jam dar kartą priminėme, kodėl Turkija pirko S-400 iš Rusijos. Kompleksai buvo nupirkti, o dabar klausimas uždarytas", — sakė Turkijos ministras.

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Turkija ir JAV sukūrė pirmųjų Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pirkimo darbo grupę. Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu sakė, kad techninės derybos tarp Ankaros ir Vašingtono jau prasidėjo. Darbo grupė, be kita ko, spręs diskusijas apie JAV antiturkiškas sankcijas.

  Ankara sumokėjo Maskvai už C-400 gruodžio 7 dieną. Turkijos santykių su JAV krizę sukėlusių sistemų pristatymas prasidėjo 2019 m. liepos viduryje. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais įsigyti "American Patriot" sistemas, grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių "F-35 Lightning II" naikintuvų pardavimą Turkijai. Iš viso Turkija turėjo priimti daugiau nei 100 lėktuvų.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik
  Rusijos "Triumf"
  Tegai:
  zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija, Rusija

  Svarbiausios temos