10:54 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kitas NATO viršūnių susitikimas vyks Briuselyje birželio 14 dieną, sakoma aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pranešime

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Tarp pagrindinių paskelbtų temų yra reakcija į "agresyvius Rusijos veiksmus", terorizmo grėsmė, taip pat Kinijos įtakos augimas, praneša Sputnik Baltarusija.

  "Man malonu pranešti, kad kitas aljanso lyderių aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks 2021 metų birželio 14 dieną NATO būstinėje, Briuselyje", — sakoma Stoltenbergo pranešime.

  Pasak jo, viršūnių susitikime bus svarstomi aljanso darbotvarkės klausimai iki 2030 metų. Visų pirma, "agresyvūs Rusijos veiksmai", terorizmo grėsmė, naujos ir kenksmingos technologijos, kibernetinės atakos ir klimato kaitos poveikis saugumui.

  Pastaruoju metu informacija apie "Rusijos grėsmę" vis dažniau girdima iš oficialių Vakarų valstybių atstovų. Pavyzdžiui, Vašingtonas pranešė apie "agresijos" eskalavimą ir Rusijos kariuomenės judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos.

  Atsakydamas į tai, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Rusija dislokuoja kariuomenę savo teritorijoje ir savo nuožiūra, ir tai neturėtų niekam kelti nerimo.

  Kodėl pablogėjo Rusijos ir JAV santykiai

  Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas buvo iškviestas iš Vašingtono į Maskvą.

  Šį žingsnį Rusija žengė po interviu su JAV prezidentu Džo Baidenu "ABC News", kur jis griežtai pasisakė apie Rusiją ir asmeniškai prezidentą Vladimirą Putiną.

  Savo ruožtu Rusijos lyderis sureagavo į JAV vadovo pasisakymus, primindamas seną posakį: "Tas, kas pasako, ant savęs pasisako", ir palinkėjo Baidenui sveikatos.

  Vis dėlto JAV ir Rusijos prezidentai galės viešai bendrauti artėjančiame klimato aukščiausiojo lygio susitikime.

  Tegai:
  santykiai, Rusija, JAV, NATO

  Svarbiausios temos